031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

برآورد جدید قیمت سنگ آهن در بازار جهانی
چهارشنبه 18 دی 1398 بازدید : 507


برای سال ۲۰۲۰ میانگین قیمت سنگ آهن حدود ۶۱.۷ دلار هر تن فوب شنیده شده که از برآورد قبلی که سپتامبر ۲۰۱۹ منتشر شد 3 درصد بیشتر خواهد بود.

طبق گزارشات دپارتمان دانش و نوآوری صنایع استرالیا در آخرین گزارش خود که برای دسامبر ۲۰۱۹ منتشر شده برآورد جدید قیمت سنگ آهن را برای چند سال آینده بالا برد و پیش بینی کرد قیمت زغال سنگ کمتر از برآوردهای قبل خواهد شد.
 بدین ترتیب میانگین قیمت سنگ آهن برای سال ۲۰۲۰ حدود ۶۱.۷ دلار هر تن فوب شنیده شده که ۳ درصد از برآورد قبلی که سپتامبر ۲۰۱۹ منتشر شد بیشتر خواهد بود. پیش بینی قیمت سال ۲۰۲۱ نیز ۵ درصد نسبت به قبل بالا رفت و از ۵۵ دلار به ۵۸ دلار هر تن فوب رسید. رونق تولید فولاد چین عامل محرک این رشداست. از اواسط سال ۲۰۱۹ کاهش قابل ملاحظه موجودی سنگ آهن چین به رشد قیمت این ماده اولیه کمک کرده در حالی که تولید فولاد اروپا، شمال آسیا و هند کمتر شد. 
گفتنی است پیش بینی های قیمت سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ که ۸۰.۱۰ دلار هر تن فوب تخمین زده شده ونسبت به سال ۲۰۱۹ افت شدید نشان می دهد. ناگفته نماند علت رشد قیمت سال ۲۰۱۹ فاجعه شکست سد معدن شرکت واله و کمبود عرضه جهانی می باشد. 
 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0