031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

برنامه‌ریزی برای تولید ۳۳ میلیون تن فولاد در سال جاری
شنبه 27 اردیبهشت 1399 بازدید : 336

عملکرد شرکت های فولادی با توجه به آمارهای اعلام شده در فروردین 99 نشان می دهد که حدود 5.4 درصد از هدف تولید 33 میلیونی فولاد را پشت سر گذاشته ایم. قرار است امسال میزان تولید شمش فولاد به رقم ۳۳ میلیون تن برسد که عملکرد شرکت‌های یادشده گویای تولید یک میلیون و ۷۹۷ هزار و ۹۲۷ تن است که در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته رشد یک درصدی دارد.در سال گذشته پیش‌بینی شده بود که میزان تولید شمش فولاد به رقم ۳۱ میلیون تن برسد که آمار اعلامی معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت (در نخستین نشست خبری که به شکل ویدئو کنفرانس در اردیبهشت‌ماه سال جاری برگزار شد) دستیابی به رقم بیش از ۲۸ میلیون تن بود؛ اما آمارهای انجمن تولید‌کنندگان فولاد ایران افزون بر ۲۷ میلیون تن است.
فروردین‌ماه امسال عملکرد فولاد مبارکه، هرمزگان، سبا، فولاد خوزستان، ذوب آهن، فولاد آلیاژی، گروه ملی صنعتی فولاد، فولاد کاوه جنوب، فولاد خراسان، فولاد چادرملو، آهن و فولاد ارفع، فولاد بردسیر و بناب نشان می‌دهد که بیشترین رشد تولید متعلق به فولاد بردسیر با رشد ۲۵۸ درصدی نسبت به فروردین‌ماه سال ۹۸ است و بر این اساس، تولید ۴۹ هزار و ۳۷۱ تن شمش محقق شد. بیشترین کاهش تولید هم در نخستین ماه امسال مربوط به فولاد خراسان در بخش شمش (بیلت) تعلق داشت که با رقم ۲۰ هزار و ۳۸۰ هزار تن، نسبت به عملکرد فروردین‌ماه سال ۹۸، به میزان ۷۹ درصد افت نشان می‌دهد. همچنین فولاد مبارکه با تولید ۶۳۶ هزار و ۱۶۰ تن که در مقایسه با فروردین‌ماه سال ۹۸، رشد ۹ درصدی دارد، بیش از ۳۵ درصد کل تولید فروردین‌ماه را در بین واحد‌های فولادساز یاد شده به خود اختصاص داد.


تولیدات فولادی ۱.۱ میلیون تنی 


آمارهای مورد بررسی گویای آن است که تولیدات فولادسازان مزبور در نخستین ماه امسال به رقم یک میلیون و ۱۰۹ هزار و ۸۵۵ تن رسید که نسبت به عملکرد فروردین‌ماه سال گذشته، کاهش ۴ درصدی دارد.تولید تیرآهن در گروه ملی صنعتی فولاد ایران با رقم هشت هزار و ۶۹۶ تن در فروردین‌ماه سال ۹۹ رشد ۲۸۵ درصدی را نسبت به ماه مشابه سال گذشته در بین واحدهای مورد بررسی رقم زد.علاوه‌بر‌این، فولاد خراسان با تولید ۱۴ هزار و ۵۰۴ تن میلگرد در فروردین‌ماه امسال نسبت به ماه مشابه پارسال کاهش ۷۵ درصدی را ثبت کرد. همچنین فولاد مبارکه (ورق گرم، سرد و واحد سبا) در مجموع ۷۳۷ هزار و ۳۳۸ تن تولید در فروردین‌ماه سال ۹۹ را محقق ساخت که نسبت به ماه مشابه در سال گذشته ۳ درصد کاهش نشان می‌دهد، اما ۶۶.۴ درصد کل تولید واحد‌های مورد بررسی را دراختیار گرفت.بر اساس گزارشی از ایرنا، ایران اکنون در بین ۱۰ فولادساز شاخص جهان جای گرفته و انتظار می‌رود در قالب سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ و دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تن فولاد، به جایگاه هفتم دنیا ارتقا یابد.
 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0