031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

بشکه فلزی چیست ؟
ﺳﻪ شنبه 3 تیر 1399 بازدید : 599

 

بشکه فلزی ظرفی استوانه ای یا خمره مانند است و برای مصارف بسته بندی مواد شیمیایی و مواد غذایی در انواع مختلف گالوانیزه، فلزی و استیل ساخته می شود. بشکه های فلزی ظروفی هستند که قابلیت حمل و نقل برای انواع ماده ها از جمله مواد خمیری و مایع را دارا می باشد. ماده های شیمیایی، مواد معدنی، روغن موتور، گریس و دیگر مواد نفتی، قیر و مواد غذایی نیز در این بشکه ها قابل حمل است. بشکه ها نیز انواع مختلفی دارد. بشکه های دربسته، بشکه های استوانه ای درباز(رینگی)، بشکه های مخروطی. ظرفیت بشکه ها از 220 تا 240 لیتر با ضخامت و وزن های مختلف برای حمل و نگهداری مایعات استفاده می شود.


مزیت و کاربرد های بشکه فلزی:


استحکام بالا در برابر نگهداری طولانی مدت مواد که در نتیجه می توان گفت این بشکه ها در برابر تغییرات درجه حرارت و رطوبت و فشار مقاوم می باشند. مناسب بودن جهت حمل و نقل ایمن مواد آتش زاده، محافظت در برابر اشعه ی ماورا بنفش خورشید که ضریب اطمینان برای پایداری محصول داخل شبکه را افزایش می دهد و سهولت جاگیری در کانترها. اما توصیه می شود برای بشکه های فلزی نکاتی را رعایت کرده، از جمله نکات نگهداری این بشکه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:


این بشکه ها برای جلوگیری از آلودگی و زنگ زدگی باید در فضای سرپوشیده به دور از رطوبت استفاده کرد، همچنین مدت نگهداری این بشکه ها برای هر جنس و گونه های مختلف بشکه متفاوت می باشد. اگر بشکه ها بدون رنگ باشند حداقل تا 15 روز می توان از آن ها استفاده نمود. اگر داخل این بشکه ها رنگ شده باشد 3 ماه و اگر داخل آن از فنولیک و یا اپوکسی فنولیک پوشیده شده باشد تا حداقل 6 ماه قابل نگهداری می باشد. بنابراین رنگ کردن این بشکه ها با رنگ و یا هرگونه عایق پوششی، طول عمر این بشکه ها را افزایش می دهد. در مدت نگهداری نیز باید توجه نمود که درپیچ های بشکه به صورت درست و صحیح بسته شده باشند تا سبب رنگ زدگی و خوردگی نشوند. با توجه به انبساط بعضی مایعات در اثر گرما از پر کردن کامل آن ها خودداری شود و حتی الامکان در جابه جایی این بشکه ها توجه نمود زیرا این بشکه ها در اثر لرزش و تکان به محموله ممکن است آسیب برساند.
 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0