031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

بلوک هبلکس
چهارشنبه 21 خرداد 1399 بازدید : 537

 

بلوک هبلکس به بلوک هایی گفته می شود که از پیش ساخته می شوند و با نام بلوک AAC نیز شناخته می شوند. این بلوک ها از بتن مخلخل درست می شود و وزنی بین 500 تا 600 کیلوگرم در هر مترمربع دارد. مقاومت فشاری این بلوک ها در حدود 35 کیلوگرم بر سانتی متر مربع است که مقاومت بالایی نسبت به دیگر بلوک ها دارد. از جمله نکاتی که قبل از نصب باید به آن توجه کرد، خیس کردن این بلوک هاست که این کار سبب می شود تا چسبندگی مواد بیشتر شود و مقاومت آن در برابر رطوبت نیز بالا برود. از بلوک های هبلکس در ساختمان سازی به عنوان عایق های صوتی، حرارتی و رطوبتی استفاده می شود.


نکات مهم در هنگام خرید بلوک ها:


در هنگام خرید بلوک ها باید توجه داشت که لبه ی بلوک ها شکسته نبوده و دارای سطحی صاف و قائم باشد. خوردگی بلوک ها از جمله مشکلاتی است که در هنگام خرید با آن مواجه هستیم، بنابراین در ههنگام خرید باید به آن توجه کرد. همچنین برای کارایی بهتر بلوک های هبلکس لازم است که چسب این بلوک ها را از خود کارخانه ی تولیدکننده ی بلوک تهیه کرد. بلوک های سبک به دو دسته ی اتوکلاو و غیراتوکلاو تقسیم بندی می شود. نمونه ی غیر اتوکلاو از قیمت پایین تری برخوردار است و از کیفیت چندانی برخوردار نیست. قیمت بلوک هبلکس در مقایسه با بلوک های سفالی کمتر است.


مزایای بلوک هبلکس:


از هبلکس می توان برای عایق بودن استفاده کرد. هبلکس ها می توانند عایق حرارتی باشند که همین گزینه سبب می شود تا در انرژی صرفه جویی شود و هزینه ی مصرف انرژی به حداقل برسد. بلوک های هبلکس مقاومت بالایی در برابر آتش سوزی دارد و در مقایسه با سایر مصالح ساختمانی ابعاد بزرگ تری را دارا می باشد. سرعت نصب این گونه بلوک ها سریع تر از سایر محصولات مشابه می باشد که باعث می شود که هم در زمان و هم هزینه های ناشی از گرفتن ملات و سیمان کاهش یابد. وزن این بلوک ها سبک تر می باشد و به همین دلیل بار اضافی به ساختمان وارد نمی شود، بنابراین مقاومت این بلوک ها در برابر زلزله نیز بهتر می باشد.
 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0