031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

تجهیزات ایمنی در ساختمان سازی
شنبه 23 فروردین 1399 بازدید : 535


از عوامل مهمی که در هر مرحله از ساختمان سازی آن را باید رعایت کرد استفاده از تجهیزات ایمنی برای کارکنان است. استفاده از تجهیزات ایمنی در ساختمان سازی تا حدی زیادی از مخاطرات موجود در محیط کار جلوگیری می کند و باعث کاهش میزان استرس و اطمینان خاطر در هنگام انجام کار می شود.هر اتفاق دور از انتظار و پیش بینی نشده ای که باعث به وجود آمدن آسیب و خسارت می شود، حادثه نام دارد. این حوادث اگر در حین کار رخ دهد موجب آسیب به نیروی کار می شود که همه ی این ها حوادث ناشی از کار نامیده می شود.
برای پیشگیری از هر یک از  این حوادث باید اصول ایمنی را رعایت کرد؛ اصول ایمنی قواعدی که باعث ایجاد شرایط امن برای کارکنان می شود. بر اساس شواهد موجود در ماده ی 85 قانون، مسئول ایمنی کارکنان در هر کسب و کاری، مدیر کسب و کار است که باید محیط را برای کارکنان ایمن کند.


کلاه ایمنی:


برای محافظت از سر و به خصوص جمجمه در برابر ضربات احتمالی، سقوط اشیا، تماس مواد شیمیایی خطرناک از کلاه ایمنی استفاده می شود اما استفاده ی درست از این کلاه از موارد دیگری است که باید به آن توجه کرد. کلاه ایمنی باید متناسب با استاندارد، سبک، راحت، محکم، ضربه گیر و مقاوم در برابر نفوذ آب و مایعات مختلف باشد. استاندارد این کلاه حدود 2.5 تا 3 سانتی متر فاصله است تا فضای ایجاد شده ی محافظ در این کلاه مطلوب باشد و نیروی ناگهانی از آسیب به جمجمه پیشگیری کند.


عینک ایمنی:


استفاده از عینک ایمنی از جمله تجهیزات ایمنی مهم در ساختمان سازی است زیرا هر گونه آسیب به عضو حساس عواقب جبران ناپذیری را بر عهده خواهد داشت. این عینک به قدری مهم است که در مشاغل مختلف مانند تراشکاری، جوشکاری، ریخته گری، دندانپزشکی، کارهای آزمایشگاهی به کار می رود و مانع ورود ذرات فیزیکی یا شیمیایی و عفونی خطرناک به چشم می شود. این عینک ها از جنس پلاستیک یا شیشه های محکم نشکن است و بدنه یکپارچه ی و غیرحساسیت زایی دارد.


کفش ایمنی:


برای محافظت از پا در برابر سقوط اجسام سنگین، حرارت، برق گرفتگی و تماس با مواد شیمیایی خطرناک از کفش های ایمنی استفاده می شود. این کفش ها انواع مختلفی دارند و هرکدام برای نوعی از کار و محیط های خاص طراحی شده اند. کفش های ایمنی متناسب با نوع کارکرد باید سبک بوده و طراحی و ساخت آن با فیزیک پا متناسب باشد. کارکنان در حین کار باید از این کفش ها استفاده کنند و اگر وزن این نوع کفش ها نامتناسب باشد باعث آسیب به پاها شده و راندامان کاری را پایین می آورد.
 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0