031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

تکنیک های ساخت بیمارستان هزار تختخوابی چین
یکشنبه 11 اسفند 1398 بازدید : 911

ساخت این بیمارستان توسط چینی ها نشان داد که چینی ها در حوزه ی بحران واکنش های سریعی را نشان می دهند. همچنین با بکارگیری فناوری تولید واحد های پیش ساخته در کارخانه باعث موفقیت در پروژه شد. ساخت چنین بیمارستانی فقط با مصالح پیش ساخته و طراحی ماژولار (طراحی پیش ساخته ای که مصالح ساختمانی آن از قبل آماده هستند) امکان پذیر  بود. در این ایده قطعات ساختمانی هم شکل و هم اندازه به صورت انبوه در یک کارخانه جدا ساخته می شود و بعد از انتقال به محل ساخت و ساز این قطعات را سر هم میکنند.

 


مزیت های استفاده از روش ماژولار:

 


یکسان بودن قطعات سبب شده تا علاوه بر راحت تر بودن ساخت آن، مقیاس های تولید را افزایش یابد؛ همچنین هزینه ی تمام شده ساختمان را بهه طرز چشمگیری کاهش دهد. از مزیت های دیگر طراحی ماژولار این است که در هم کردن قطعات پیش ساخته بسیار ساده بوده و زمان کمتری می برد در ادامه آن چه برای ساخت بیمارستان اهمیت ویژه داشت کاهش زمان و افزایش سرعت کار بودطی روند ساختمان سازی این بیمارستان نیازی به سفارش دهی برای تولید نبود و این قطعات پیش ساخته صرفا باید از انبار به محل ساخت و ساز حمل می شوند.

 


مراحل ساخت بیمارستان:

 


این پروژه در 22 کیلومتری غرب مرکز ووهان کلید خورد و دور از منطقه ی شهری قرار داشت که امکان حمل و نقل را آسانتر می کرد و ازسویی دیگر محل احداث این بیمارستان مجاور بزرگ راه قرار داشت که بلافاصله مسدود و به عنوان پارکینگ پروژه مورد دسترسی قرار گرفت. در روند اولیه ی ساخت گام بعدی آماده سازی زمین بود یعنی باید همه ی درختان را قطع و زمین را برای ساخت و ساز آماده می کردند که وقت گیرترین قسمت این پروژه بود. مرحله ی بعد ساخت اسکلت ساختمان بود که برای ایجاد زیرساخت جهت دفع فاضلاب، تامین آب، برق، تلفن و اینترنت چندین هزار کارگر مشغول به کار بودند.

 


عوامل موفقیت در این پروژه:

 


در ساخت این بیمارستان عواملی مثل دسترسی دولت چین به بانک اطلاعاتی همه ی فعالان ساختمانی و مهندسان، دسترسی به ماشین آلات، تجهیزات سبک و سنگین، عبور دولت چین از بوروکراسی و چارچوب های اداری سرعت گیر، واکنش سریع در بحران، بکارگیری فناوری تولید پیش ساخته و... همه از جمله مسائلی بودند که در موفقیت این پروژه نقش داشتند.
 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0