031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

خط تولید نبشی
پنج شنبه 12 تیر 1399 بازدید : 776

 

نبشی از مهم ترین پروفیل هایی است که در صنعت ساخت و ساز و پروژه های عمرانی، امروزه کاربرد زیادی دارد. این محصول در گروه مصالح ساختمانی به صورت مرکب و مفرد به کار برده می شود. نبشی با دو ویژگی اندازه ی بال ها و ضخامت معرفی می شود. این محصول در اتصالات پل ها به ستون و همچنین در برخی از سازه های مربوط به آسانسور مورد استفاده قرار می گیرد.
نبشی پروفیلی است که دارای دو ضلع می باشد و این ضلع ها بر هم عمود می باشند. این محصول به صورت L می باشد که ضلع های عمود شده بر هم را بال نبشی می نامند. این محصول از نظر ظاهری به دو نوع تقسیم می شود، نبشی بال مساوی و نبشی بال نامساوی، که یکی از بال های نبشی بال نامساوی از دیگر بال آن بزرگ تر می باشد. محصول نبشی به دو روش تولید می شود: نبشی پرسی، نبش فابریک.


نبشی پرسی:


نوعی از نبشی است که به صورت یک ورق با طول 6 متر بوده که از وسط عرض ورق خم می شود و به صورت نبشی در می آید. این نبشی با عبور از میان دستگاه رول فرمینگ از وسط خم می شود و شکل و فرم نبشی را به خود می گیرد. به طور کلی این محصول نبشی ماهیتی از ورق های فولادی دارد که بدون استفاده از درز جوش بر روی بدنه ی آن تولید می شود. دستگاه رول فرمینگ نبشی های پرسی از مقداری گیربکس تشکیل شده و توانایی فرم دهی به ورق های فولادی با ضخامت های بزرگ و کم را دارا می باشد. دستگاه رول فرمینگ از گیوتین هیدرولیکی درست شده و قابلیت تنظیم سرعت را دارا می باشد، به همین دلیل کار کردن با این دستگاه برای تولید نبشی کاربرد زیادی دارد.


نبشی فابریک:


از ابتدای تولید تا مراحل آخر به صورت مستقیم به صورت نبشی از خط تولید خارج می شود. شیوه ی تولید نبشی فابریک به گونه ای است که از همان ابتدا وارد خط تولید می شود که در مرحله ی اول شمش فولادی با ضخامت و اندازه های استاندارد به درون کوره های حرارتی انتقال پیدا می کند. بعد از آنکه شمش فولادی سرخ شد از میان غلتک های نورد جهت کاهش ضخامت و افزایش طول به شکل نبشی فرم گرفته می شود.
بعد از آن نبشی تولید شده به بخشی فرستاده می شود تا با اندازه های موردنظر برش داده شود. سرعت، قدرت موتور و تداد دروازه های گیوتین هیدرولیکی که نبشی ها را به طول های استاندارد برش می دهد و می تواند بر کیفیت محصول اثر بگذارد.

 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0