30 100 910 - 021

30 100 910 - 031

صداقت - کیفیت - رضایتمندی مشتری

دیوار های پیش ساخته
دوشنبه 26 اسفند 1398 بازدید : 215

 

دیوار های پیش ساخته به سبب سرعتی که در فرآیند ساختمان سازی به وجود می آورند بیشتر مورد استقبال ساختمان سازان قرار می گیرد. این دیوار ها به صورت آماده هستند و در کارخانه هایی مخصوص ساخته می شوند. با پشت سرگذاشتن ساخت و سازهای سنتی واستفاده از مصالح پیش ساخته باعث شده تا هزینه های ساخت و ساز کمتر شود.
مزیت دیوار های پیش ساخته تنها به تسریع شدن فرآیندهای ساختمان سازی محدود نخواهد شد. در واقع این دیوارها باعث افزایش امنیت و همچنین عمر مفید سازه است که به واسطه ی آن وزن کلی ساختمان ها کاهش می یابد از دیگر مزیت های دیوار های پیش ساخته توپر بودن این دیوار هاست که باعث استحکام بالا ی آن می شود این دیوار ها تا 15 درصد مصالح ساختمانی را کاهش می دهند.صرف جویی در انرژی کاهش هزینه های ساخت و عایق بودن دیوارهای پیش ساخته سبب شده این دیوار نیز محبوبیت بیشتری داشته باشد.
این دیوارها در برابر رطوبت مقاوم بوده و باعث کاهش خسارت و صدمات ناشی از زلزله و بلایای طبیعی می شود. شرایط فرهنگی و اقلیمی از جمله پارامتر هایی هستند که در این نوع انتخاب دیوار میتوانند تاثیر بگذارند.
دیوار های پیش ساخته گچی از نوع دیگر این دیوار های پیش ساخته هستند همچنین این دیوار ها جز دیوار غیر باربر محسوب شده بنابراین نباید وزن کلی ساختمان روی دوش آن قرار گیرد. این دیوار ها برای پارت بندی و جداسازی قسمت های داخلی یک ساختمان کاربرد دارد. دیوار های پیش ساخته انواع مختلفی دارد، عرض آن ها بین 50 تا 150 میلی متر متغیر است و طول آن ها بیشتر از هزار میلی متر نمی تواند باشد.


دیوار های پیش ساخته بتنی:


این دیوار ها اغلب در نمای ساختمان ها به کار می رود که یک یا دو روی آن ها اغلب دارای نما است.مواد اولیه ی این دیوار های پیش ساخته ی بتنی به صورت سیمان، میلگرد، آب و تا حدودی سنگ ریزه است.
این دیوار ها نیز توان تحمل وزن نسبتا بالایی دارد و در سطوح شیبدار بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.دیوار های پیش ساخت بتنی به صورت سفارشی ساخته می شوند و با توجه به نیاز هر پروژه این دیوارها ساخته می شود به این دلیل که برای ساختمان های کوچک صرفه ی اقتصادی ندارد بیشتر اوقات برای پارکینگ های طبقاتی و ساختمانی با طبقات کم مورد استفاده است.
 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0