031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

رشد تولید سنگ آهن
دوشنبه 2 دی 1398 بازدید : 495

 

تولید سنگ آهن به 31.5 میلیون تن در هشت ماهه اخیر رسید.
به نقل از ایمیدرو، طی 8 ماهه اول سال جاری تولیدکنندگان بزرگ سنگ آهن کشور، ۳۱ میلیون و ۵۴۸ هزار و ۸۲۹ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند که نبست به تولید مدت مشابه سال گذشته که ۳۰ میلیون و ۴۵۱ هزار و ۱۴۱ تن بود، حدود 4 درصد رشد داشته است.

از این میزان، شرکت های گل گهر ۱۰ میلیون و ۷۳۴ هزار و ۱۲۹ تن، چادرملو ۶ میلیون و ۴۵۶ هزار و ۹۳۹ تن، سنگ آهن مرکزی ۳ میلیون و ۳۰۷ هزار و ۷۷۵ تن، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه ۳ میلیون و ۴۹۹ هزار و ۸۱۰ تن، گهر زمین ۲ میلیون و ۹۹۵ هزار و ۷۵۶ تن، اپال پارسیان سنگان ۲ میلیون و ۲ هزار و ۲۶ تن، صنعتی و معدنی توسعه ملی یک میلیون و ۵۲۸ هزار و ۷۵۹ تن، صبا نور ۶۹۳ هزار و ۱۲ تن و جلال آباد ۳۳۰ هزار و ۶۲۳ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند.


تولید بیش از ۳ میلیون تن دانه بندی


بنا به این گزارش، ۵ شرکت بزرگ معدنی طی ۸ ماهه سال ۹۸ حدود ۳ میلیون و ۳۵ هزار و ۷۲۴ تن سنگ آهن دانه بندی تولید کردند. این رقم نسبت به برنامه (۴ میلیون و ۹۴۴ هزار و ۷۵۷ تن)، ۳۹ درصد کاهش نشان می دهد.
از این میزان، شرکت های صبانور «یک میلیون و ۵۰۴ هزار و ۹۴۲ تن»، سنگ آهن مرکزی «۳۸۵ هزار و ۵۵ هزار تن»، فلات مرکزی «۵۸۴ هزار و ۲۴۹ تن»، چادرملو ۳۱۴ هزار تن و «۲۴۷ هزار و ۴۷۷ تن» سنگ آهن سنگان، تولید کردند.


تولید بیش از ۱۸ میلیون تن گندله


از ابتدای فروردین تا پایان آبان ماه 98،  6 شرکت بزرگ گندله سازی (چادرملو، گل گهر، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، اُپال پارسیان سنگان، صنایع معدنی فولاد سنگان و صبانور) حدود 18 میلیون و 86 هزار و 599 تن گندله سنگ آهن تولید کردند که نسبت به سال گذشته که 18 میلیون 28 هزار و 513 تن بود، 0.32 درصد افزایش داشته است.

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0