031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

سال سخت صنعت فولاد در کوره کرونا
شنبه 17 اسفند 1398 بازدید : 566

شیوع ویروس کرونا تاثیر زیادی بر قیمت کالاهای اساسی از جمله فولاد داشته است و کارشناسان برای بازار فولاد چین مخصوصا در نیمه ی دوم سال 2020 سناریوهای مختلفی را پیش بینی می کنند.
 شیوع کرونا سبب کاهش تولید فولاد در چین شده است. چون این کشور بزرگترین تولید کننده ی فولاد در دنیاست تغییر در میزان تولید این کشور تاثیر زیادی روی بازار جهانی می گذارد. شرکت استرالیایی (بلواسکوپ) که یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده ی فولاد در جهان است و کارخانه ای هم در چین دارد اعلام کرد: به علت شیوع ویروس کرونا در چین و تعطیلی شماری از کارخانه های فولاد سازی، انتظار می رود این صنعت با چالش های زیادی روبرو شود. این شرکت ضمن اعلام این خبر که کارخانه های بلو اسکوپ در چین نمی توانند سودی را در نیمه اول سال جاری میلادی کسب کنند، پیش بینی کرد: به نظر می رسد سال سختی برای صنعت وجود داشته باشد.

چاینا دیلی نیز در گزارشی که در اولین روزهای توقف ممنوعیت تردد در چین به دلیل کنترل نسبی شیوع ویروس کرونا در این کشور تهیه شده بود نوشت: شرکت های فولاد سازی چین اعلام کرده اند از نیمه دوم سال جاری قیمت فولاد در بازار داخلی کشور رشد 1.9 درصدی خواهد داشت. دلیل این مسئله تمام شدن بحران کرونا و انتظار افزایش تقاضا برای فولاد است. از سویی دیگر قیمت مواد اولیه هم در ماه های اخیر رشد داشته اند که خود هزینه تولید را افزایش داده است.
این خبر در شرایطی منتشر شد که شرکت فولاد چین در فصل آخر سال ۲۰۱۹ میلادی سیاست کاهش قیمت فولاد در بازار داخلی را چندین بار تکرار کرده بود. دلیل این مسئله جنگ تجاری امریکا و چین و تأثیر مخربان روی اقتصاد چین بود و بزرگ ترین شرکت فولادسازی این کشور هم برای تسهیل و کاهش هزینه تولیدات صنعتی قیمت ها را کم کرده بود.
ولی با تغییر وضعیت، شیوه ی قیمت گذاری هم تغییر خواهد کرد. از اوایل سال جاری و تشدید بحران کرونا در چین، فشاری در جهت افزایش قیمت فولاد در بازار جهان ایجاد شد، چراکه بزرگترین تولید کننده یا به دلیل محدودیت های تردد نمی توانست با حداکثر پتانسیل تولید کند یا اینکه اگر تولید می کرد به دلیل محدودیت در حمل و نقل امکان صادرات آن موجود نبود. با این شرایط انتظار این می رود که بازار فولاد روزهای سختی را پیشرو داشته باشد.

 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0