30 100 910 - 021

30 100 910 - 031

صداقت - کیفیت - رضایتمندی مشتری

سنگ های مصرفی در ساختمان سازی
یکشنبه 18 خرداد 1399 بازدید : 145

 

انتخاب سنگ ها در ساختمان سازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.سنگ های ساختمان سازی از معادن مختلف کشور تهیه می شود که بهترین آنها تراورتن است. از آن جایی که زیبایی ظاهری ساختمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است، بنابراین باید به آن توجه داشت. سنگ های تراورتن بهترین انتخاب برای نماهای لوکس ساختمانی می باشد و در بخش های مختلف ساختمان استفاده می شود. این سنگ ها همچنین ابعاد متفاوتی دارد و از نظر طول، ارتفاع و عرض به انواع مختلفی دسته بندی می شود. سنگ هایی که ارتفاع بیشتری دارد طبیعتا از مقاومت بالاتری در برابر هرگونه فشار برخوردارند. این سنگ ها در ساخت راه پله ها هم کاربرد ویژه ای دارد. باید توجه داشت که برش سنگ هم از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد، زیرا برش مناسب سبب می شود تا کیفیت ظاهری و کیفیت سنگ را بالاتر نشان داده شود.


کاربرد های سنگ های ساختمانی:


این سنگ ها در موارد مختلفی از جمله آب نماهای سنگی، روشویی ها و همچنین در نماهای ساختمانی برای افزایش زیبایی به کار برده می شود. نوع طرح ظاهری آب نماها در مدل های دایره ای، بیضی، مربع، مستطیل و... سبب تمایز از دیگر محصولات به کار برده برای تزیین ساختمان باشد. بهترین نوع آب نماها را می توان نمونه ی سنگی آب نماها دانست، به همین دلیل هم این آب نماها از مقاومت بالاتری برخوردار می باشد. آب نماها در بخش های مختلفی از خانه مورد استفاده قرار می گیرد که می توان آن ها را در فضاهای داخلی یا فضای حیاط و فصای بیرونی خانه جا داد. نکته ی قابل ذکر دیگری که می توان به آن اشاره کرد نوع سنگ به کار رفته در آب نما ها می باشد؛ به دلیل اینکه هر نوع سنگی مناسب برای ساخت نماهای آبی نمی باشد. برای ساخت روشویی ها نیز از سنگ های مخصوصی استفاده می شود زیرا سنگ ها باید مقاومت بلایی در برابر هر گونه طرح پذیری داشته باشند. از آن جایی که سنگ های روشویی در ساختمان سازی انواع مختلفی دارد امکان ست کردن روشویی با بخش های دیگر بیشتر فراهم می باشد.
 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0