30 100 910 - 021

30 100 910 - 031

صداقت - کیفیت - رضایتمندی مشتری

شیر گازی و کاربردهای آن
دوشنبه 7 مرداد 1398 بازدید : 770

شیرگازی با مجراهای داخلی کروی شکل برای قطع و وصل جریان گاز مورد استفاده قرار می گیرند.

 

شیرهای گاز دارای انواع مختلفی هستند:

 

انواع شیرهای گازی:
 

1- شیرهای کپسول گاز      

2- شیرهای بالوالو گازی دسته اهرمی                        

3- شیرهای بالوالو دسته خروسکی 

4- شیرهای بالوالو قفل شونده

 

فرآیند کارکرد شیرهای بالوالو:

این شیرها دارای توپی هستند که با چرخش دسته شیر جریان سیال در لوله را قطع و وصل می کنند. برای وصل نمودن جریان بایستی دسته روی ساقه شیر در جهت خلاف چرخانده شود تا توپی از  حالت عمود خارج شده در جریان وارد می شود. برای قطع جریان سیال، سوراخ توپی باید به صورت عمود بر مسیر جریان قرار می گیرد. هنگامی که دسته شیر به حالت نیمه باز باشد، توپی نیز در حالت نیمه باز قرار گرفته است و باعث می شود تا جریان نامنظمی در شیر ایجاد شود.
ماده تشکیل دهنده بدنه، درپوش، توپی در پوش، توپی، ساقه و دستگیره از برنج است.

 

فرآیند تولید قطعات شیرهای گازی:

برای تولید و ساخت این قطعات، شمش برنجی را با استفاده از اره برقی اتوماتیک در طول های متناسب برش می دهند سپس از روش فورج و پرس قطعات برنجی برش داده شده، فرم داده می شوند. فورج در واقع حرارت دهی برای فرم دادن اولیه است. بعد از فرایند فرم دهی مرحله تمیز کاری و پلیسه گیری قطعات است.
پس  از آرایش و فرم دهی قطعات، با پاشیدن ماسه روی قطعات، آنها را براق می کنند. برای تولید قطعات یکی تراشکاری نهایی نیز باید انجام شود که این مرحله به وسیله ی ماشین های تراش پیشرفته انجام می شود.
 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0