031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

عرضه دستگاه آنالیزور لحظه ای دانه بندی مواد معدنی به معادن مهم کشور
یکشنبه 19 مرداد 1399 بازدید : 396


 

پژوهشگران جهاد دانشگاهی دستگاه آنلاین اندازه گیره دانه بندی را به معادن بزرگ عرضه کردند و کشور را از نمونه های خارجی این دستگاه بی نیاز کردند.
محققان پژوهشکده فرآوری مواد معدنی جهاد دانشگاهی تربیت مدرس، در یک طرح پژوهشی دستگاه آنالیزور لحظه ای دانه بندی مواد معدنی را طراحی و به صنعت عرضه کردند.
طبق گفته زهرا بهری پژوهشگر این واحد، این دستگاه در ورودی دستگاه های خردایش مانند آسیابها و سنگ شکن ها قرار گفته می شود و توزیع دانه بندی ذرات خوراک ورودی به این دستگاه ها را بصورت آنلاین در هر ثانیه اندازه گیری می کنند. این اندازه گیری کاملا اتوماتیک است و دخالت دست هیچ گونه صورت نمی گیرد. همچنین در هر لحظه داده خروجی را بصورت  d20، d50  و d80 ارائه می کند.
این محقق در مورد مزایای این دستگاه بیان کرد: با نصب این دستگاه و کنترل توزیع دانه بندی خوراک ورودی، نه تنها ظرفیت مدار خردایش را می توان کنترل کرد، بلکه منجر به بهبود انرژی مصرفی این مدار و بهینه سازی کارایی جدایش مراحل پس از خردایش نیز خواهد شد.
وی اضافه کرد: این دستگاه برای نخستین بار توسط جهاد دانشگاهی واحد تربیت مدرس تولید شده و نیاز کشور را در این زمینه رفع کرد و سبب شده دیگر خرید خارجی نداشته باشیم.
این پروژه از سال 1389 شروع و در سال 1393 برای نخستین بار به صنعت عرضه شده است. این دستگاه تاکنون به سه مجموعه معدن بزرگ ایران کارخانه های سنگ آهن مرکزی (چغارت) ، سنگ آهن گل گهر و مس سونگون فروخته شده است. آخرین عرضه این دستگاه در سال 98 بوده و چند روز قبل پیگیری مراحل نصب دستگاه در کارخانه فرآوری مس سونگون انجام شده است.
این پژوهشگر درمورد مشکلات جهاد دانشگاهی بیان کرد: یکی از مشکلات این سازمان بحث بودجه های تحقیقاتی می باشد. با توجه به حضور نیروهای مستعد و کارامد در مجموعه ما، اگر بتوانند در بحث بودجه تحقیقاتی به جهاد دانشگاهی کمک کنند، این موضوع می تواند کمک بزرگی نه تنها به جهاد، بلکه برای کشور باشد.

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0