031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

فرآیند خم کاری میلگرد
دوشنبه 13 آبان 1398 بازدید : 739

میز میلگرد خم کنی: 

این میز در ارتفاع های گوناگون قابل تنظیم است. طول آن با توجه به طول میلگرد ها بین 3 تا 9 متر متغیر است. عرض آن معمولا یک متر و ارتفاع آن 80 سانتی متر است. قسمت های مختلف میز باید محکم باشد تا در زمان انجام کار اتفاقی پیش نیاید و میز حرکت نکند.
میز میلگرد خم کنی با قابلیت تغییر ارتفاع و اندازه ساخته می شود و در ابعاد مذکور پرکاربردترین ابعاد میز میلگرد است. میز میلگرد خم کنی باید ثابت و سنگین باشد. اگر مقاومت لازم را نداشته باشد می تواند مشکل آفرین شود.
 

صفحه خم کن میلگرد:

صفحه ای فولادی و مستطیل (مربع) شکل است که تعدادی خار بر روی آن تعبیه شده است. علت وجود این خارها جلوگیری از لق زدن و حرکت کردن میلگرد در هنگام اعمال فشار روی آن است. در واقع صفحه ی میلگرد یک ابزار تکمیلی برای آچار F است که با آن میلگرد را به اشکال مختلف خم می کنند.
 

آچار میلگرد خم کن (آچار F):

این آچار پرکاربرد ترین روش دستی خم کاری میلگرد است و از آنجایی که یک ابزار دستی برای خم میلگرد محسوب می شود برای میلگرد های سایز کوچک استفاده دارد که شکل با توجه به نام آن تصور می شود. جنس آن از فولاد سخت است که بتواند در هنگام فشار بدون فشرده شدن خم شدن و له شدگی عمل کند.

 

دستگاه برقی میلگرد خم کن:

این دستگاه قادر به خم کردن انواع میلگرد اعم از نازک و قطور است که دارای دقت و سرعت بالاتری در مقایسه به ابزار دستی است. این دستگاه یک موتور برقی داد که صفحه ی گردان آن را در جهت های مختلف می چرخانند. هدایت این دستگاه به وسیله ی یک پدار پایی انجام می شود. روی صفحه ی میز و صفحه ی گردان تعدادی سوراخ وجود دارد که غلتک های فلکه در آن جای دارد و با عبور میلگردها از میان غلتک ها می تواند هرگونه خمی ایجاد کند.
 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0