031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

مراحل تبدیل آهن به فولاد
پنج شنبه 30 خرداد 1398 بازدید : 5097

آهن مذابی که تصفیه شده و ناخالصی های آن جدا شده با اضافه شدن مقدار مشخصی از کربن و فلزهای آلیاژ دهنده مثل کروم، نیکل، تیتانیوم، منگنز و وانادیم به فولاد تبدیل می شود. البته فولادهای مخصوص ممکن است در ترکیب خود فلزهای دیگر مانند مولیبدن، تنگستن نیز داشته باشند که این نوع فولاد ها در موارد خاصی استفاده می شوند. آهن و کربن در دمای بالا با هم سمانتیت را تشکیل می دهند. فولاد حاوی سمانتیت از فولاد حاوی گرافیت سخت تر و شکننده تر است. زمانی که فولاد حاوی سمانتیت به آهستگی سرد می شود تعادل آن به سمت تشکیل آهن و کربن جابجا شده، کربن به صورت پولک های گرافیت جدا می شود و به فلز خاکستری رنگ تبدیل می شود. ولی اگر فولاد سریع شود کربن به شکل سمانتیت با رنگ روشن باقی می ماند. در این دو نوع فولاد میزان کربن موجود در آن را تا حدود زیادی می توان تنظیم کرد همچنین می توان مقادیر کل کربن را در بخش های مختلف فولاد تغییر داد و خواصی را بهبود بخشید.
محصولات فولادی دارای مقاطع و کاربردهای مختلفی مانند میلگرد، مفتول، ورق فولادی، لوله و ... هستند که معمولا در صنایع خودروسازی و ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرند. 
محصولات فولادی مانند ورق های، رول ها، شیت ها، در قطعات خودرو، کشتی سازی، لوزام صنایع چاپ و بسته بندی و ساخت و ساز کاربرد دارد.
 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

1