031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

مراحل تولید ورق گالوانیزه
چهارشنبه 6 فروردین 1399 بازدید : 725

ورق گالوانیزه به دلیل مقرون به صرفه بودن در جریان تولید و همچنین ایجاد ضخامت های بالا ی پوشش، استحکام بالا و چسبندگی پوشش گالوانیزه به فولاد کاربرد فراوانی دارد. این ورق آهنی با فلز روی پوشش داده شده می شود و تا ورق در برابر هرگونه زنگ زدگی و خوردگی مقاوم باشد.


روش گالوانیزه ی سرد یا همان گالوانیزه ی الکتریکی:


پوشش دهی در این روش به صورت الکترو شیمیایی است و این روش برای گالوانیزه کردن در ورق های مخصوصی به کار می رود. در روش گالوانیزه گرم ورق های فولادی در حمام مذاب غلتانده می شود و سپس فلز روی که پوشش مقاومی در برابر خوردگی دارد. همچنین چسبندگی روی به فلز پایه باعث شده تا این ورق محبوب تر از بقیه ی ورق ها باشد. هر چه میزان پوشش روی در سطح ورق بیشتر باشد. اصطلاحا گوتینگ ورق بالا تر باشد، مقاومت و عمر ورق بالاتر می رود.
شرایط سطحی ورق شامل چگونگی چربی گیری، اسید شویی، سرد کردن ورق قبل از گالوانیزه کردن، مدت زمان فرو بردن ورق در روی فز مذاب، سرعت خارج کردن ورق از روی مذاب از جمله عواملی هستند که ضخامت پوشش روی را تحت تاثیر قرار می دهند.


عمده ی کاربرد ورق های گالوانیزه:


سقف های فلزی، پانل ها و تابلو های برق، سینی کابل، لوازم خانگی(کولر، بخاری، یخچال و...) صنایع برق صنعتی، صنایع خودرو سازی، ماشین های کشاورزی، مخازن ذخیره ی آب، دودکش ها، پوشش کاری سالن های صنعتی و... از عمده کاربرد های ورق گالوانیزه است.


مزایای ورق های گالوانیزه:


طول عمر این ورق ها حدود 20 تا 70 سال است.ظاهری شفاف و زیبا نسبت به دیگر ورق های فولادی دارد. هزینه ی عملیات گالوانیزاسیون، نگهداری و تعمیرات آن نسبت به ورق های دیگر کمتر می باشد.
مقاوم در برابر خوردگی است و امکان فرم دهی و شکل دهی و قابلیت جوشکاری بالاتری نسبت به ورق های دیگر دارد؛ خاصیت رنگ پذیری دارند و باعث مقاومت بیشتر در برابر خوردگی می شوند.

 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0