031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

مهم ترین کارخانه های تولید ورق
چهارشنبه 4 تیر 1399 بازدید : 540

 

از آن جایی که ورق های فولادی درصد زیادی از تولید محصولات فولادی را در بر می گیرد، این محصول، محصولی پرکاربرد در حیطه ی ساخت و ساز است. ورق های فولادی انواع مختلفی دارند و هر کدام با مشخصه های گوناگون فیزیکی و ساختاری متفاوت اند. ورق سیاه به دو روش نورد سرد و گرم انجام می شود. ورق سیاه، کاربرد های متفاوتی دارد و در صنایع خودرو سازی، تانکرسازی، کشتی سازی، مخازن خاص و... مورد استفاده قرار می گیرد. از مهم ترین تولید کننده ی ورق سیاه می توان به کارخانه های فولاد مبارکه اصفهان، فولاد اکسین خوزستان اشاره کرد.


کارخانه ی فولاد مبارکه:


این مجموعه در سال 1370 راه اندازی شد و در سال 1371 خط تولید این کارخانه توسط رئیس جمهور شروع به فعالیت کرد. این شرکت در سال های بعد با توجه به کسب تجربه اقتصادی و به دست آوردن ظرفیت تولید توانست بخش عمده ای از نیازهای داخلی و خارجی را تامین کند. این کارخانه یکی از مهم ترین تولید کنندگان در زمینه ی ورق های فولادی می باشد و ورق ها را به صورت نورد سرد و نورد گرم تولید می کند. این کارخانه تنها کارخانه ی فولاد سازی می باشد که شمش که تبدیل شمش به ورق را با ضخامت های 1.2 تا 16 میلی متر تولید می کند. در واحد نورد گرم 52 درصد از کلاف ها به این واحد انتقال داده می شوند و در این واحد اعمالی از قبیل کم کردن وزن کلاف، بهبود خواص مکانیکی، برش سبک و سنگین ئرق در طول های 1 الی 12 متر صورت می گیرد.


کارخانه های اکسین خوزستان:


کارخانه ی فولاد اکسین خوزستان به عنوان تولید کننده ی بخش زیادی از زپورق های عریض فولادی وعملیات حرارتی مثل نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع دریایی و ماشین سازی و رفع نیاز محصولات استراتژیک صنعت کشور به حساب می آید و در سال 1384 این شرکت ثبت شده است. بعد از سه سال تلاش های بی وقفه و شبانه روزی تولید را به صورت انبوه آغاز کرد. فولاد اکسین خوزستان به عنوان تامین کننده ی اصلی ورق در جنوب غربی ایران با هدف تولید ورق های فولادی مخصوص صنایع نفت و گاز با استفاده از جدیدترین دستگاه های صنعتی فعالیت می کند. این شرکت با راه اندازی کوره های عملیاتی و تولید محصولات خاص ظرفیت تولید خود را بالا برد. محصول نهایی این شرکت شامل انواع ورق ها فولادی با مقاومت بالا جهت مصارف گوناگون مانند لوله های انتقال نفت و گاز با قطر بالا، مخازن تحت فشار و ذخیره ی میعانات نفت، گاز و پتروشیمی، دیگ های بخار صنعتی و نیروگاهی، صنایع کشتی سازی و ورق های فولادی سازه های ساختمانی با خواص مکانیکی متنوع می باشد.
 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0