30 100 910 - 021

30 100 910 - 031

صداقت - کیفیت - رضایتمندی مشتری

میلگرد حرارتی
چهارشنبه 3 مهر 1398 بازدید : 418

علاوه بر میلگرد های شبکه ای به عنوان میلگرد های حرارتی که عمود بر تیرچه های سقف قرار می گیرند، بر روی سقف طراحی می شوند. این میلگرد ها با پدیده جمع شدگی بتن و ترک های حرارتی مقابله می کنند، به همین دلیل به آن ها میلگرد حرارتی می گویند. این میلگرد ها، در مقابله با تنش های ناشی از جمع شدگی و تغییر دما در بتن پوششی نقش مهمی دارند. میلگرد های حرارتی در زمان آتش سوزی از تخریب بتن در مقاطع مختلف (ستون، تیر، تیرچه، سقف و...) محافظت می کنند.

 

دو دیدگاه در مورد آرماتور های حرارتی:

لزوم استفاده از آرماتور های حرارتی سبب جلوگیری از ترک خوردگی بتن می شود وطبق آیین نامه ضرورت اجرا آن الزامی می باشد. به باور برخی از مهندسان، استفاده از آرماتور حرارتی به این روش است که نصف آرماتور روی یونولیت ها قرار می گیرد، کاری بی نتیجه است و باعث جلوگیری از ترک خوردن بتن در سقف نخواهد شد و بسیاری از سقف های تیرچه بلوک با وجود استفاده از آرماتور حرارتی باز هم ترک می خورند.
این گروه معتقد اند استفاده از آرماتور های حرارتی طبق آیین نامه الزامیست و به جای استفاده از آرماتور های حرارتی راه های دیگری را برای جلوگیری از ترک خوردگی سقف ارائه می شود.

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0