031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

نقش تکنولوژی های نوین در صنعت ساختمان سازی
دوشنبه 4 فروردین 1399 بازدید : 600

 

در صنعت ساختمان سازی پیشرفت های چشمگیری دیده ایم که در اینجا می توان مصالح ساختمانی هوشمند از جمله بتن های نورانی، آجرهای تصفیه کننده ی هوا و... را نام برد که در صنعت ساختمان سازی کاربرد های ویژه ای دارند. در تکنولوژی های نوین در صنعت ساختمان به عنوان مواد و مصالح ساختمانی به کار رفته است در ساخت و سازهای مختلف می تواند باعث هدر رفت انرژی شود همچنین استفاده از این تکنولوژی سبب می شود تا انرژی بیش از حد مجاز هدر رود که عامل اصلی در اثر گذاری بهینه در انرژی ساخت و ساز می شود.


با توجه به پیشرفت تکنولوژی و ایجاد مصالح ساختمانی نوین تا حد امکان از هدر رفت انرژی کاسته می شود و مصالح مختلف از بتن گرفته تا چوب های ترمود همه ی این ها در صنعت ساختمان سازی  به صورتی بهینه تر مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر این ساخت این نوع مصالح نوین با در نظر گرفتن نارسا بودن متریال باعث شده تا از هدر رفت انرژی جلوگیری شود.


از جمله استراتژی های مطلوب در صنعت ساخت و ساز، می توان به سبک سازی، ارتقا ساختمان ها در برابر لرزه های احتمالی یا زلزله، بالا بردن عمر مفید ساختمان ها، بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان ها و همچنین افزایش عرصه ی علمی و تخصصی مهندسان کشور، آشنایی با مصالح نوین در تکنولوژی، ترمیم خانه های سنتی به صنعتی، افزایش کیفیت در ساخت و ساز از جمله عواملی هستند که به صنعت ساخت و ساز کمک می کند از سویی چنین دگرگونی هایی سبب شده تا سرمایه گذاری هایی در این بخش جدید گذاشته شود و این کار باعث ارتقا تقاضا برای ساخت و ساز جدید می شود. این ساختمان ها علاوه بر مزیت های ذکر شده ایمنی مناسب تری دارند و در مقابل آتش، کارکرد های حرارتی، مواد اولیه ساختمانی، سرعت در اجرای ساخت و ساز و عمر بیشتر کاربرد های فراوانی دارند.
 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0