ساده ترین روش ساخت فولاد ریختن آهن گداخته و مذاب داخل کوره، تبدیل و دمیدن هوای گرم و اکسیژن روی آن ،که بخش عمده کربن موجود در آهن با استفاده از این روش می سوزد و در نهایت آهن تبدیل به فولاد خواهد شد . 

فولاد فلز مقاومی است که از آهن بدست می آید . ساده ترین روش ساخت فولاد ریختن آهن گداخته و مذاب داخل کوره، تبدیل و دمیدن هوای گرم و اکسیژن روی آن، که بخش عمده کربن موجود در آهن با استفاده از این روش می سوزد و در نهایت آهن تبدیل به فولاد خواهد شد. 

 

انواع فولاد از نظرکیفیت

براساس کیفیت بیش از 2000 نوع فولاد در جهان تولید می شود، از این میان 1500 نوع آن مرغوب به حساب می آید.

البته هنوز پتانسیل های زیادی برای تولید انواع بیشتر وجود دارد. این انواع بسیار زیاد از فولاد،هرکدام ویژگی هاو کاربردهای خودشان را دارند که آنها را برای استفاده در بخش های خاصی از تولید مناسب می کنند. 

همه ی اینها جایگاه ویژه ای به فولاد در زندگی ما بخشیده است . 

 

قابلیت بازیافت و تجدیدپذیری انرژی

1-   تقریبا 69% فولاد درآمریکای شمالی بازیافت میشود که این مقدار از مجموع کاغذ، آلومینیوم، پلاستیک و شیشه بازیافتی بیشتر است. 

2-   بیش از 80 میلیون تن از فولاد آمریکای شمالی بازیافت می شود. 

3-   فولاد 1000 برابر محکم تر از آهن خالص است و در فرآیند بازیافت استحکام خود را از دست نمی دهد.

4-   از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون، آمریکای شمالی میزان مصرف انرژی در تولید فولاد خود را به میزان 60% کاهش داده است، که این امر به میزان قابل توجهی میزان دی اکسیدکربن را کم کرده است. 

 

داده های جهانی

صنایع فولاد به طور سالیانه یک چرخش مالی 900 میلیارد دلاری ایجاد میکند که آن را به دومین صنعت بزرگ جهان بعد صنایع نفت و گاز تبدیل کرده است .بزرگترین تولیدکنندگان فولاد دنیا به ترتیب، چین _ ژاپن _ ایالات متحده آمریکاست. صنایع فولاد در کل جهان به طور مستقیم 2 میلیون نفر را شاغل کرده است که این رقم روز به روز در حال رشد است. 

 

فولاد در ترازوی مقایسه

5.6% از آهن موجود در کره زمین در قسمت پوسته قرار دارد که منبع بسیار خوبی برای تامین آهن است. فولاد نسبت به دیگر موارد مشابه خود به هزینه ی کمتری برای تولید نیاز دارد. فولاد به علت بازیافت برای طبیعت بسیار مناسب است. 

 

نوشتن دیدگاه
ارسال سریع و تحویل فوری
ضمانت خرید کالا
مشاوره رایگان خرید
پرداخت امن و مطمئن