031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

ورق استیل
چهارشنبه 6 شهریور 1398 بازدید : 527

ورق استیل ورق آلیاژی بر پایه آهن است که میزان کربن آن 2% است ورق استیل به دلی ظاهر زیبا و سطح صیقلی و بویژه عدم زنگ زدگی در بخش های متعددی کاربرد دارد. قیمت آن به ضخامت و آلیاژ به کار رفته در آن بستگی دارد.

 

انواع ورق استیل:

 

1-    ورق استیل به صورت رول با عرض های متفاوت
2-    ورق استیل به صورت شیت  با ابعاد مشخص

 

 

انواع ورق استیل براساس نوع آلیاژ:

 

-    ورق استیل 300: ورقی با آلیاژهای اصلی آهن، کروم، نیکل، و کربن زیر یک درصد است. محصولات رایج این نوع شامل ورق استیل 304 در درجه اول و ورق استیل 316 است.
 

-    ورق استیل سری 400: ورقی است که دارای آلیاژهای مانند: آهن، کروم و کربن زیر یک درصد است. در این نوع از ورق استیل به دلیل عدم کاربرد آلیاژ نیکل محصولات تولیدی با این نوع ورق خاصیت آهن ربایی دارند. ورق های رایج این سری 410، 420 و 430 است.

در محصولات مختلف هر سری از ورق های استیل میزان آلیاژ بکار رفته متفاوت است و بر اساس کاربرد محصول، آلیاژهای دیگری هم اضافه می شود. ضخامت نیز عامل دیگری است که در کاربرد و قیمت ورق استیل موثر است. 

 

 

کاربرد ورق استیل:

 

ورق استیل در صنعت دکوراسیون و صنایع دریای کاربرد فراوانی دارد.

از محصولات استیل در صنایع غذایی مانند: کارخانجات تولید شکر و روغن، صنایع کشتی سازی، تجهیزات جراحی، لوازم خانگی، تجهیزات الکتریکی، پوشش داخلی آسانسورها، وسایل آشپزخانه مانند: کارد و چنگال، ساخت بدنه خودروهای سبک و سنگین و هواپیما و ... استفاده می شود.
 

نکته: در صنایع کشتی سازی و صنایع شیمیایی از ورق استیل 316 استفاده می شود. 

در این نوع از ورق استیل به دلیل وجود آلیاژ مولیبدن، مقاومت ورق در برابر فرسایش و خوردگی بالاست.
 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0