30 100 910 - 021

30 100 910 - 031

صداقت - کیفیت - رضایتمندی مشتری

ویژگی سقف شیبدار شینگل
پنج شنبه 7 فروردین 1399 بازدید : 337

سقف شینگل از رایج ترین سقف ها برای پوشش بام های شیبدار در ساختمان های اداری، مسکونی، تجاری است و یکی از انواع سقف ها در معماری ایرانی به حساب می آید. شینگل لایه ای از جنس قیر فرآوری شده می باشد. این پوشش مشتقات نفت، سیلیس و لایه های مختلف دیگر می باشد. شینگل نوعی پوشش برای سقف های شیب دار که با فایبر گلاس مقاوم شده و رنگ پردازی سطح آن با گرانول های سنگی صورت می پذیرد و این کار سبب ثابت بودن رنگ آن می شود. حداقل مقداری که برای نصب شینگل به کار میرود 20 درصد می باشد. همچنین در برابر عوامل خارجی مقاوم بوده و به نگهداری و مراقبت نیاز ندارد.
اجزای سقف شینگل به شکل مستطیلی بوده و از پایین به سمت بالا گذاشته می شود. سقف شینگل دو لایه و سقف شینگل لانه زنبوری از دیگر عواملی هستند که جنس متفاوتی دارند. برای مثال سنگ، چوب، فلز، پلاستیک، سیمان از مصارفی هستند که در این سقف ها مورد استفاده قرار می گیرند.


ویژگی سقف های شیبدار شینگل:


سقف های شینگل در برابر آب، برف، باران مقاوم بوده و با گذشت زمان آب به لایه های زیرین آن نفوذ نمی کند، از این رو می توان آن را هم نوعی عایق رطوبتی دانست. از جمله نکات مهمی که در این عایق مهم است، این است که عایقی زیر آن قرار می گیرد. این نوع پوشش سقف در برابر تابش نور خورشید مقاوم بوده و در برابر آفتاب دچار تغییر رنگ و رنگ پریدگی نمی شود. قابلیت انعطاف پذیری دارد؛ همچنین ظاهر زیبا و طبیعی این سقف ها از جمله مزایایی است که این سقف دارد.
وزن کم و اشتعال ناپذیر بودن این سقف ها و در نهایت نصب راحت آن باعث می شود این سقف ها در مناطق زلزله کاربرد بیشتری داشته باشد. در رابطه با قیمت این نوع سقف ها از دیگر فاکتورهایی که از قیمت این محصول تاثیر می گذارد جنس مصالحی است که در آن به کار می رود. در صفحات چوبی که بر روی زیرسازی فلزی نصب می شوند روی این سقف ها لایه لایه آب بند و ایزوگام شده و بعد از آن پوشش عایق رطوبتی پس از مرحله ی زیر سازی نصب شده و سقف شینگل با استفاده از میخ های مخصوص بر روی آن نصب می شود.

 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0