031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

پانل های موج دار
یکشنبه 20 مرداد 1398 بازدید : 661

پانل های موج دار شاخه ای از ساختار های ساندویچی هستند که دو رویه صاف دارند و به وسیله یک هسته به شکل موج سینوسی از هم جدا می شوند. رویه ی به کار رفته در ساندویچ پانل موج دار سفت و محکم بوده و دارای سفتی خمشی بالایی است. ساندویچ پانل موج دار سبک و ارزان است و در برابر وزن بالا استحکام خوبی دارد و به صورت گسترده ای در صنایع بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرند.

 

تولید ساندویچ پانل موج دار:

از این محصول برای محافظت از وسایل شکستنی مانند بطری ها استفاده شد و در مراحل بعد برای تقویت ساندویچ پانل موج دار، یک رویه ی دیگر به پانل اضافه شد و این امر بر قیمت محصول تاثیر دارد. با پیشرفت تجهیزات و ماشین آلات، پانل های موج دار با کیفیت تولید شد. ورق های موج دار کامپوزیتی به روش دستی در قالب موج دار تولید می شوند. در این روش رزین را بر روی الیاف بافته شده می ریزند و با غلتک پخش می کنند. پس از آغشته سازی در محیط قرار می گیرد تا سخت گردد.
 

 

تاثیر روش های مختلف بر ساندویچ پانل تولیدی:

تمامی روش های مختلف بر قیمت ساندویچ پانل تاثیر دارد.

فرآیند تولید ورق های موج دار کاغذی به دو بخش تقسیم می شود:

کاغذ مرطوب بین دو چرخنده شکل موج دار برخود می گیرد و سپس به رویه های مسطح چسبانده می شود. در این مرحله حرارت باعث خشک شدن پانل می شود. (پانل کاغذی)

پانل کامپوزیتی این نوع از پانل ها حساسیت پانل کاغذی را ندارند.

پانل های کاغذی نسبت به رطوبت حساس هستند و در واقع رطوبت باعث تغییر شکل پانل و یا کمانش آن می شود. این موضوع از عیوب این نوع پانل محسوب می شود و در قیمت آن تاثیرگذار است. بیشترین کاربرد پانل ها در صنایع بسته بندی است و با اضافه نمودن پوشش رطوبت زدا به سطح جعبه می توان محصولات مرطوب را نیز در جعبه ها قرار داد.
از پانل های کاغذی به دلیل یکبار مصرف بودن و عدم نیاز به شستشو در صنعت شیلات بسیار استفاده می شود و همچنین در صنعت هوافضا نیز کاربرد دارد.
 

 

کاربرد ساندویچ پانل در صنعت هواپیمایی:

استفاده از تکنولوژی هوشمند در بال های تطابق پذیر (مورفینگ) در هواپیما این امکان را ایجاد می کند که شکل بال متناسب با شرایط هوایی در طول پرواز مطابقت داشته باشد. ساختار بال باید به گونه ای باشد که نیرو های آیرودینامیکی را به خوبی تحمل کند و انعطاف پذیر باشد که قابلیت تغییر شکل بال امکان پذیر باشد. ساختار های موج دار کامپوزیتی این قابلیت را دارند.
 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

1