031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

چگونگی قیمت فولاد در سال 2020
ﺳﻪ شنبه 24 دی 1398 بازدید : 536

یکی از پرمصرف ترین فلزات در اقتصاد دنیا فولاد می باشد و با توجه به گزارش های ارائه شده از اتحادیه جهانی آهن و فولاد، این فلز در دنیا، در سال 2019 با 3.9 رشد روبرو بود. پیش بینی این اتحادیه این است که تقاضای فولاد در سال 2020 میلادی 1.7 درصد رشد خواهد داشت ولی در حوزه خودرو و ساخت و ساز کاهش تقاضای مصرف فولاد خواهیم داشت.

طبق گزارش منتشرشده توسط اتحادیه آهن و فولاد، در سال ۲۰۱۹ بالغ‌ بر ۱۷۷۵ میلیون تن فولاد در دنیا مصرف شد و انتظار می‌رود میزان تقاضا در سال جاری به مرز ۱۸۰۵.۷ میلیون تن برسد. چین که بزرگ‌ترین تولیدکننده در بازار جهانی و بزرگ‌ترین مصرف‌کننده این کالاست طی سال ۲۰۱۹ میلادی رشد ۷.۸ درصدی تقاضا را شاهد بود و پیش‌بینی می‌شود، در سال ۲۰۲۰ تقاضای فولاد در این کشور با رشد یک‌درصدی همراه باشد.
سعید الرمیثی عضو هیات رئیسه اتحادیه آهن و فولاد بر این باور است که اصلی‌ترین بازیگر در بازار فولاد دنیا در سال جاری کشور چین خواهد بود. وی معتقد است: در سال جاری تقاضای فولاد در اغلب کشورهای درحال توسعه کاهش پیدا می‌کند که دلیل آن ناامنی‌های اقتصادی و سیاسی در دنیای امروز است. البته تنش‌های ناشی از اختلال در مسیر تجارت آزاد و جنگ تجاری امریکا و چین هم در این عرصه اثرگذار است. همه این تنش‌ها روی میزان سرمایه‌گذاری در دنیا اثر منفی دارد و صنعت فولاد هم از این قاعده مستثنی نیست.
صنعت خودروسازی یکی از صنایع اصلی مصرف‌کننده فولاد است که این صنعت در سال ۲۰۱۹ و سال قبل از آن با کاهش تولید همراه بود و حتی آلمان که یکی از بزرگ‌ترین مصرف‌کننده فولاد در بازار جهانی بود هم در این سال افت تقاضا را تجربه کرد. علاوه بر این، بررسی‌ها نشان می‌دهد ساخت‌وساز و اجرای پروژه‌های زیرساختی هم در دنیا در وضعیت رکود است و به همین دلیل تقاضای فولاد حداقل در این بخش بسیار پایین خواهد بود. 
همچنین این اتحادیه پیش بینی کرده که در سال 2020 در نتیجه کاهش تقاضای فولاد در حوزه ی خودرو و ساخت و ساز، قیمت این ماده ی اولیه در دنیا با 4 تا 8 درصد کاهش روبرو خواهد شد.
 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0