30 100 910 - 021

30 100 910 - 031

صداقت - کیفیت - رضایتمندی مشتری

کاربرد سنگ گرانیت در ساختمان
پنج شنبه 22 خرداد 1399 بازدید : 300

 

سنگ گرانیت به دلیل استحکام و طول عمر بالا از پرکاربرد ترین مصالح ساختمانی به شمار می رود و همچنین به عنوان سنگ های تزئینی نیز برای زینت بخشیدن به ساختمان استفاده می شود. تنوع طرح و رنگ این سنگ های طبیعی باعث شده تا برای ساخت کفپوش، دیوار پوش، سنگ راه پله و نمای ساختمان کاربرد داشته باشد. گرانیت نمونه ای از سنگ های بسیار سخت و بادوام است که از قابلیت صیقل پذیری بالایی برخوردار است. سنگ های گرانیت با رنگ های مختلف قرمز، سیاه، قهوه ای، شکلاتی، صورتی و آبی یافت می شود که تنوع بالای رنگ در این سنگ ها محبوبیت این محصول را زیاد تر کرده است. خوشبختانه ایران کشوری است که دارای معادن سنگی فراوانی می باشد و طرح، رنگ هریک از این سنگ ها در مناطق مختلف متفاوت است. از مهم ترین معادن سنگ ها در ایران می توان به شهرهای نظنز، توییسرکان همدان، زاهدان و نهبندان خراسان اشاره کرد.


مزایای سنگ گرانیت:


تنوع در طرح و رنگ از جمله مزایای مهم این سنگ ها محسوب می شود. رنگ این سنگ ها با توجه به نوع بافت موجود و منطقه ی مورد نظر متفاوت می باشد. این سنگ ها بدون نیاز به طراحی، از زیبایی منحصر به فردی برخوردار می باشد. از جمله رایج ترین رنگ سنگ ها سبب شده تا در ساختمان سازی از آن استفاده ی بیشتری شود. قابلیت انعطاف پذیری در برابر هر گونه برش از دیگر مزایای این سنگ ها می باشد. مقاوم بودن در برابر حرارت سبب می شود تا این سنگ ها برای کانتر آشپزخانه ها استفاده شده و بدون هیچ نگرانی از داغ شدن و آسیب دیدن سنگ ها از آن استفاده کرد.


معایب سنگ های گرانیت:


وزن بالای این سنگ ها سبب شده تا بار مرده بر ساختمان اضافه شود. نصب این سنگ ها به دلیل استفاده از ملات چسبندگی زمان بر خواهد بود و چون چسبندگی ملات به حد ایده آل نیست، استفاده از آن در نمای ساختمان به تازگی مننوع شده به  دلیل احتمال سقوط سنگ ها. از دیگر معایب این سنگ ها می توان به عایق نبودن در برابر حرارت و صوت اشاره کرد که در نهایت نیز سبب هدر رفت انرژی خواهد شد.
 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0