30 100 910 - 021

30 100 910 - 031

صداقت - کیفیت - رضایتمندی مشتری

کوره کوپلا چیست ؟
شنبه 7 تیر 1399 بازدید : 298

 

کوره کوپلا برای ذوب فلزات چدن به کار می رود که از مرغوب ترین کوره ها برای ذوب چدن لست و می توان گفت بعد از کوره های زمینی این کوره از بهترین هاست. عملکرد کوره ی کوپلا ساده بوده و بیشتر جهت ذوب قراضه های چدنی استفاده می شود. این کوره ها برای اولین بار در چین ساخته شد. این کوره ها به صورت استوانه شکل می باشند، که با دیواره هایی پوشیده از مواد نسوز استفاده شده اند.


انواع کوره کوپلا:


1-کوره کوپلا با هوای سرد (سرد دم)              2-کوره کوپلا با هوای گرم (گرم دم) 

 

کوره کوپلا با هوای سرد (سرد دم):


از طریق سوختن کک با جریان هوا، کوره ی کوپلای سرد دم گرم می شود. قبل از آنکه کک وارد محفظه شود بهتر است کک را سرخ کرده تا به حالت التهاب در بیاید و دستگاه دم برای مدت کوتاهی روشن شود.زمانی بارگیری در کوره انجام می شود که بلندی کک به حد لازم رسیده باشد، یعنی کک از بسته کوره با قطر داخلی کوره از سطح لوله های دمنده بالا رود. مواد گداز آور را به صورت متناوب و یک جا بر روی آهن و کک اضافه میکنند تا به محض پرشدن کوره جریان هوا ملایم شود. بعد از آن آهن مذاب در بوته ی کوره جمع می شود و به صورت مستقیم به داخل حوضچه می ریزد.

 

کوره کوپلا با هوای گرم (گرم دم):


می توان گفت ساختمان کوره کوپلای گرم با کوره کوپلای سرد همانند است. این کوره به کمک گرم کننده هایی که به طریق بازگشتی هوا را گرم می کنند کار می کند. برای گرم کردن هوای داخل کوره غالبا از حرارت گازهای گلوگاه استفاده می شود به صورتی که گازها در گلوگاه از طریق دستگاه مکنده به رکوپراتور می رسند و در این ناحیه عمل انتقال گرما از گازها به هوای سرد صورت می گیرد.


اجزای کوره کوپلا:


اجزای کوره کوپلا به دو بخش اساسی تقسیم می شوند. ساختمان اصلی: ساختمان این بخش از کوره شامل بدنه ی فلزی، مواد نسوز، محل شارژ، ورودی هوا و خروجی مذاب را شامل می شود. بخش جانبی این کوره که از محل توزین شارژ، محل تصفیه گازهای خروجی، پیش گرم کن هوا و ریل شارژ را شامل می شود.
 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0