30 100 910 - 021

30 100 910 - 031

صداقت - کیفیت - رضایتمندی مشتری

گاردریل
یکشنبه 17 شهریور 1398 بازدید : 399

امروزه به منظور افزایش ایمنی و کنترل خسارات ناشی از حوادث رانندگی و به تبع آن کاهش تلفات از نرده هایی در کنار جاده استفاده می شود. به این نرده ها و یا حفاظ ها در کناره ها یا میانه های جاده، گاردریل می گویند. در واقع این نرده ها برای کاهش سوانح جاده ای مثل جلوگیری از سقوط و پرتاب وسایل نقلیه به اطراف و دره ها کاربرد دارند. از دیگر کاربرد های آن کنترل ترافیک جاده ها با جداسازی لاین های بزرگراه است.

 

انواع گاردریل:

 

1-    گاردریل دو موج
2-    گاردریل سه موج
3-    حفاظ های سه کابلی

 

حفاظ سه کابلی:

این نوع حفاظ از 3 کابل فولادی بر روی یک پایه ضعیف تشکیل می شود. در صورتی که در قوس ها از این نوع حفاظ ها استفاده شود، طراحی آن باید به گونه ای باشد که قابلیت تغییر شکل جانبی بیشتر از حالت عادی را داشته باشد.
 

مزایا و معایب سه کابلی:

 

مزایا:
   هزینه اولیه پایین 
   نیروی کاهنده شتاب نسبتا پایین و تدریجی
   جهت دهی مؤثر به طیف گسترده ای از وسایل
-    قابلیت عملکرد بالا در مناطق برف خیز یا ماسه ای به دلیل طراحی باز و عدم امکان تجمع برف یا ماسه روی آن

 

معایب:
-    تعویض طول زیادی از حفاظ پس از برخورد
-    فضای نسبتا زیاد مورد نیاز پشت این حفاظ به علت تغییر شکل آن
   کاربرد کم آن در قوس ها

در برخورد هایی با زوایای کم، خرابی معمولا به تعداد پایه های کمی محدود می شود که باید تعویض شود. در کابل ها، خرابی به ندرت پیش می آید مگر این که تصادف بسیار شدید باشد.

 

گاردریل دو موج:

عملکرد این نوع گاردریل شبیه به نوع کابلی است با این تفاوت که تغییر شکل جانبی آن کمتر است. بنابر این پشت حفاظ به کمترین فضای خالی نیاز دارد. حد بالای سرویس دهی این حفاظ، وسیله ی نقلیه کاروان 2100 کیلوگرم وَن با زاویه برخورد 24 درجه و سرعت 95 کیلومتر بر ساعت است. با توجه به این که این سیستم نسبت به پستی وبلندی های زمین و ارتفاع نصب حساس است در اجرا باید به ارتفاع نصب دقت شود.

 

گاردریل سه موج:

این نوع گاردریل به نوع دو موجی شباهت دارد و W شکل است. تفاوت آن با نوع دو موجی در عرض بیشتر سپر آن است که طیف گسترده ای از وسایل نقلیه با ارتفاع های مختلف را پوشش می دهد. همچنین نسبت به پستی و بلندی های زمین کمتر حساس است.
به منظور جلوگیری از پیچش سپر، این سیستم باید به تناوب از بالا و پایین به پایه ها قلاب شود.

 

استاندارد های خرید گاردریل:

توجه به وضعیت محیطی، میزان انحراف جاده، طول جان پناه و فواصل در طراحی و نصب جان پناه مؤثر هستند. با توجه این که گاردریل ها به منظور بهبود ایمنی جاده ها طراحی شده اند توجه به کیفیت آنها و انتخاب بهترین نوع محافظ اهمیت زیادی دارد. گاردریل ها باید در برابر ضربات ناشی از اصابت، مقاوم باشند.
 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0