031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

گزارش هفتگی بازار فولاد ، تحلیل هفتگی 99/11/16
شنبه 18 بهمن 1399 بازدید : 169

 

 

به نقل از تحلیل گران آهن پویا با توجه به هفته گذشته ، وضعیت بازار فولاد به شرح زیر است :

 

 

بدترین وضعیت برای بازار فولاد

 

امید مردم نسبت به رفع تحریم ها قوت گرفته و باعث شده تقاضا در این هفته پایین بیاید و البته بلاتکلیفی بدترین وضعیت برای بازار است .

 

 

دلیل گرانی بازار فولاد

 

از دلایل اصلی گرانی فولاد هم بی برنامه بودن و عدم تبعیت از برنامه هایی است که در حوزه آهن و فولاد تدوین شده که ملت را برای تصمیم گیری مردد کرده ؛ این امز باعث شده بازار در رکود نسبی قرار بگیرد .

 

 

بورس آهن آلات و  سنگ آهن چین

 

بورس تشکیل شده در روز سه شنبه ، چهاردهم بهمن ماه با افزایش نرخ و تقاضا معامله شد . همچنین کاهش چشمگیر نرخ سنگ آهن چین خبرساز شد .

همانطور که می دانیم چین یکی از بزرگترین تولیدکنندگان در صنعت فولاد است که با پاین آمدن نرخ ، امید فولاد های پایین دستی به کاهش نرخ بار دیگر قوت گرفت .

 

 

عدم نظارت بر بازار فولاد

 

مسئله مهم دیگیری که در هیاهوی بازار گمشده ؛ عدم نظارت بر عملکرد خریداران پایین دستی فولاد است که از طریق سامانه بهین یاب به بورس می شوند ؛ شمش و ورق خرید می کنند اما به تعهداتشان در ارائه تولیدات به بورس عمل نمی کنند و تاسف بار تر اینکه نه فقط برخوردی با آنها نمی شود ، بلکه مجوز مجدد برای خرید از بورس برایشان صادر می شوند .

 

 

 

 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0