031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

یونولیت در ساختمان
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399 بازدید : 484

 

یونولیت ماده ای از فرآورده های نفتی از جنس پلیمر به رنگ سفید می باشد که کاربردهای گوناگونی دارد. پلی استایرن فشرده دارای وزن بسیار کمی می باشد و از ماده ی پلیمری مونواستایرن درست می شود. این ماده اگر در دمای بالا قرار گیرد امکان ذوب شدن دارد. از جمله ویژگی های منحصر به فرد این ماده کاربرد های مختلفی است که می تواند انواع صنایع مورد استفاده قرار گیرد. دانسیته ی ورق های یونولیت به این معناست: نسبت جرم به حجم و میزان فشردگی درمتریال این محصول است به کار برده می شود.


کاربردهای یونولیت:


به عنوان عایق های صوتی و حرارتی استفاده می شود. داشتن وزن سبک این محصول باعث شده تا این محصول در ساختمان سازی هم کاربرد داشته باشد. در مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. در بسته بندی مواد می توان از آن استفاده کرد. به عنوان هسته ی فوم در تخته های اسفنجی استفاده می شود. در برابر آفات و حشرات موزی می تواند مقاوم می باشد. این محصول به دلیل ساختار فشرده ای که دارد آب کمی جذب می کند و کمتر دچار پوسیدگی می شود. وزن سبک و دوام یونولیت باعث می شود تا به عنوان عایقی مورد استفاده قرار گیرد. از این محصول در ساخت نما، دیوار، کف ساختمان، استفاده می شود. همچنین یونولیت محصول خوبی برای پر کردن در ساخت و سازهای راه آهن می باشد. این محصول همچنین در ساختمان سازی، خودرو سازی، تابلو های اعلانات و تولید بلوک های پلاستوفوم سقفی استفاده می شود.


مزایای استفاده از یونولیت:


وزن سبک، مقاومت در برابر رطوبت، عایق های حرارتی، طول عمر و دوام بالا، امکان تبدیل به شکل و اندازه های گوناگون، خاصیت ضدضربه، مقاومت در برابر فشار، اما این محصول معایبی هم در بر دارد از جمله قابلیت اشتعال در صورت رنگ آمیزی یا رنگ های روغنی، عدم مقاومت در برابر حلال های آلی می باشد.
یونولیت در صنعت ساخت وساز به صورت دانسیته به کار برده می شود و هر چه فشردگی دانسیته های یونولیتی کمتر باشد، این یونولیت ها از کیفیت بالاتر و قیمت بیشتری برخوردارند. از جمله کاربردهای یونولیت در دیوار می باشد که در یوار پوش فوم، دیوارهای تزئینی، فوم دیوارپوش و پنل های سه بعدی اشاره کرد. یونولیت تیرچه کرومیت از دیگر مصارف یونولیت می باشد و در ابعاد و طول و عرض های مختلف به کار برده می شود.

 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0