031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

۲۵ درصد از معادن غیرفعال کشور فعال می شوند
پنج شنبه 5 تیر 1399 بازدید : 372

 

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت گفت: با توجه به اینکه اکتشاف معادن در کشور در بازده ی زمانی اخیر فعالیت رکودی را به دنبال داشتند باید فعالیت خود را دوباره از سر بگیرند تا این روند کاهشی از بین برود. داریوش اسماعیلی در حاشیه بازدید از معادن استان خوزستان که روز چهارشنبه (۴ تیرماه) انجام شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وزارت صمت امسال در برنامه دارد که ۲۵ درصد از معادن غیرفعال کشور را فعال کند. در حال حاضر از ۱۰ هزار و ۵۰۰ معدن در کشور، ۴ هزار و ۴۰۰ معدن غیرفعال هستند و در تلاش هستیم که این معادن را فعال کنیم. معادنی که پروانه بهره برداری دارند اما غیرفعال هستند نیز امسال تعیین تکلیف خواهند شد.
وی افزود: تا هفته آینده بخشنامه ای از وزارت صمت به سازمان های تابعه در استان ها ابلاغ می شود که افرادی که پروانه بهره برداری از معادن دارند تا سه ماه فرصت دارند فعالیت خود را آغاز کنند و در غیر این صورت معدن واگذار خواهد شد. اسماعیلی گفت: از دیگر برنامه های کاری وزارت صمت در بخش معادن بر اساس اولویت، افزایش ۲۰ درصد ذخایر معدنی، افزایش ۲۵ درصدی استخراج از معادن کشور و افزایش ۲۰ درصدی محصولات معدنی است.
وی بیان کرد: وزارت صمت همچنین در نظر دارد میزان اکتشافات معادن ۲۵ درصد افزایش یابد و پهنه هایی که برای اکتشاف معدن مشخص شده اند نیز سازمان دهی و تعیین تکلیف شوند. معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سفر خود به خوزستان ضمن بازدید از معادن نمک در شادگان و بررسی وضعیت بهره برداری نمک از این معدن، با مسئولان سازمان صنعت خوزستان نیز در خصوص وضعیت معادن استان نشست داشت.

 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0