علامت اختصاری میلگرد سیرجان

علامت اختصاری میلگرد سیرجان شامل اعداد و حروف انگلیسی می شود که نشان دهنده کارخانه تولید کننده، نوع میلگرد، روش تولید میلگرد، اندازه آج و قطر آن است. حروف و اعداد به عنوان شناسنامه میلگرد هستند و شناخت آن ها کمک می‌کند تا بهتر بتوانید مشخصات میلگرد را بشناسید. فرایند تولید میلگرد و ترکیبات شیمیایی و آلیاژی آن نیز در کارت شناسایی میلگرد ثبت می شوند. گاهی اوقات محصولات فولادی مانند میلگرد کارت شناسایی ندارند. به همین خاطر ما می توانیم برای شناخت میلگرد به علائم اختصاری که بر روی میلگرد حک شده‌اند بسنده کنیم.
برخی از کارخانه های تولید میلگرد نیز هیچ چگونه علامت اختصاری روی میلگرد هایشان ندارند. به عنوان نمونه فولاد ایزدخواست، فولاد البرز تاکستان و فولاد پرند دارای علامت اختصاری نیستند و برای تشخیص میلگردهای این کارخانه ها باید حتماً از شرکت های معتبر محصولات آن ها را خریداری کنید. چرا که این شرکت ها با تجربه هستند و به دلیل فعالیت گسترده در حوزه آهن آلات می توانند این میلگردها را از طریق بنگاه داران و کارخانه های تولیدی تهیه کنند. علامت اختصاری میلگرد سیرجان نیز مانند سایر مجتمع های تولیدی فولاد متفاوت است و شامل مشخصه های این میلگرد است.
علامت اختصاری میلگرد جهان فولاد سیرجان SJSCO است. محصولات این کارخانه تولیدی فولاد در سایزهای ۸ الی ۳۲ تولید می شوند. استاندارد میلگردهای این کارخانه ۳۱۳۲ است. میلگرد ها در سه گروه ساده، آجدار مارپیچ و آجدار جناقی تولید می شوند. میلگرد های این کارخانه به روش نورد گرم تولید می‌شوند و برای مسلح کردن بتن به کار می روند.

کیفیت میلگرد جهان فولاد سیرجان

کیفیت میلگرد جهان فولاد سیرجان

مجتمع فولاد سیرجان یکی از تولید کنندگان معتبر و مطرح در زمینه فولاد در کشور است. واحد صنعتی فولاد سیرجان با تولید شمش فولادی، آهن اسفنجی، میلگرد و بریکت سرد در بازار فعالیت می کند. میلگرد فولاد سیرجان با استاندارد 3132 و گریدهای ۲۴۰ میلگرد ساده و میلگردهای جناقی به بازار عرضه می کند. کیفیت میلگرد جهان فولاد سیرجان با توجه به اینکه این محصول دارای استانداردهای جهانی است، بسیار بالا بوده و شرکت های معتبر و بنگاه های آهن تولیدات این کارخانه را به بازار عرضه می کنند. یکی از فاکتور هایی که بر کیفیت میلگرد جهان فولاد سیرجان تأثیر دارد، وزن این میلگرد است.
گریدهای استاندارد تولید فولاد سیرجان از نظر وزنی دارای محدوده مشخصی هستند و سایزهای آن ها مختلف است؛ بنابراین خریداران می توانند انواع سایز ها و وزن های مختلف میلگرد را خریداری نمایند. با توجه به اینکه این کارخانه تولیدی از سال ۱۳۸۸ فعالیت خود را آغاز کرده است در زمینه تولید محصولات فولادی دارای سابقه درخشانی است و میلگرد های با کیفیت و دارای استانداردهای جهانی را به بازار عرضه می کند.

علامت حک شده روی میلگرد سیرجان

علامت حک شده روی میلگرد سیرجان

در حال حاضر تعداد کارخانه هایی که در زمینه تولید میلگرد فعالیت می‌کنند افزایش پیدا کرده است. به همین خاطر خریداران نگران این هستند که چگونه میلگردهای اصلی را از میلگردهای تقلبی تشخیص دهند؛ اما کارخانه های معتبر تولید کننده محصولات فولادی با ایجاد علامت های اختصاری و حک کردن مشخصات میلگرد و کارخانه بر روی آن به خریداران کمک می‌کنند تا بتوانند به راحتی میلگردهای شرکت تولیدی خاصی که مد نظر دارند را تهیه کنند. این راهکار باعث شده تا خریداران دیگر هنگام خرید میلگرد دچار سردرگمی نشوند و به راحتی اصالت میلگرد را تشخیص دهند.
میلگردهای آجدار بیشتر دارای علامت اختصاری هستند. ولی میلگردهای آلیاژی دارای قانون دیگری هستند. در طبقه بندی میلگردهای آجدار میلگرد هایی که مارپیچ یکنواخت یا دوکی شکل دارند دارای آج 340 یا 350 هستند و با کد نشانه‌گذاری J یا L مشخص می‌شوند. میلگردهای آجدار جناقی نیز که دارای مارپیچ یکنواخت یا دوکی شکل هستند دارای آج 400 یا 420 بوده و کد نشانه گذاری آن ها C یا H می باشد. میلگرد آجدار مرکب نیز که مارپیچ آن به صورت دوکی است دارای آج 500 یا 520 بوده و علامت اختصاری آن S و F است.
میلگرد فولاد سیرجان دارای علامت اختصاری SJS است. همانطور که در بخش پیش اشاره کردیم این کارخانه میلگرد های خود را از سایز 8 تا 32 تولید می کند و با توجه به استانداردی که از آن استفاده می‌کند، میلگردهای گروه ساده آن دارای آج 240، میلگردهای آجدار مارپیچ دارای آج 340، میلگردهای آجدار جناغی آن دارای آج 400 هستند و علامت اختصاری آن SJSCO است. جهت خرید میلگرد جهان فولاد سیرجان و کسب اطلاعات دقیق تر در رابطه با کیفیت این میلگرد می توانید با شماره های بخش فروش آهن پویا فروشگاه اینترنتی عرضه کننده میلگرد و سایر مقاطع فولادی تماس حاصل فرمایید.

 

نوشتن دیدگاه