تفاوت قیمت میلگرد کارخانه با بازار

از یک پروژه کوچک ساختمانی تا یک پروژه بزرگ ساختمانی، همگی برای تکمیل شدن به میلگردها نیاز دارند. قیمت میلگرد در اصل بخش مهمی از هزینه‌های ساخت‌و‌ساز است، به همین دلیل دغدغه بسیاری از مصرف‌کنندگان نهایی و پیمانکاران، اطلاع از قیمت میلگرد است. میلگردها به طور کلی در دو نوع میلگرد ساده و آجدار تولید می‌شوند که از میان آن‌ها، میلگرد آجدار بیشترین کاربرد را در صنعت ساختمان دارد. میلگردها را هم می‌توان به صورت مستقیم از کارخانه یا ازفروشگاه های فعال در حوزه آهن آلات خرید. قیمت میلگرد در کارخانه و بازار با هم تفاوت دارد. این دقیقا همان موضوعی است که قصد داریم در این مقاله درباره آن صحبت کنیم. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات در رابطه با جدول وزن میلگرد، قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان و قیمت میلگرد امیرکبیر و ... به دیگر مقالات سایت آهن پویا مراجعه کنید. 

تفاوت قیمت میلگرد کارخانه با بازار

 قیمت میلگرد در کارخانه و بازار

همه‌ی افراد فعال در حوزه آهن آلات و همه مصرف‌ کنندگان همیشه به دنبال این هستند که میلگرد را با قیمت مناسب خریداری کنند. ممکن است سوال خیلی از افراد این باشد که تفاوت قیمت میلگرد کارخانه و بازار در چیست؟. قطعا این را به خوبی می‌دانید که خرید میلگرد از کارخانه با محدودیت‌های زیادی همراه است. میلگرد های آجدار که در ساختمان‌سازی استفاده می‌شوند در 4 گرید تقسیم بندی می‌شوند و از نظر آج، انعطاف‌پذیری و مقاومت کششی با هم تفاوت دارند. برخی از سایزهای میلگرد مانند سایزهای 14، 16 و 18 که از نوع پرمصرف هستند، معمولا از قیمت بیشتری برخوردارند. قیمت میلگرد در بازار فولاد به صورت کیلوگرم است. اگر بخواهیم قیمت این محصول را بر اساس قیمت هر شاخه میلگرد محاسبه کنیم، باید وزن آن را به دست آوردید و از طریق یک فرمول خاص به وزن شاخه میلگرد دست پیدا کنید. قیمت میلگرد آجدار کارخانه به دلیل عوامل مختلفی ممکن است با قیمت میلگرد بازار تفاوت داشته باشد. از این تفاوت‌ها می‌توان به فرآیند تولید، کیفیت محصول، حجم تولید، هزینه‌های تولیدی هر کارخانه و... اشاره کرد. بنابراین قیمت میلگرد کارخانه با قیمت نهایی که به دست مشتری می‌رسد، می‌تواند متفاوت باشد.

 قیمت میلگرد در کارخانه و بازار

علت تفاوت قیمت میلگرد درب کارخانه و بازار

همان‌ طور که اشاره کردیم، قیمت میلگردی که قرار است از کارخانه خریداری شود، به راحتی محاسبه می‌شود. این در حالی است که وقتی محصول مورد نظر از کارخانه خارج می‌شود، قیمت آن دستخوش تغییراتی خواهد شد. اگر در بازار فولاد فعالیت داشته باشید، این را به خوبی می‌دانید که قیمت مقاطع فولادی دارای 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده هستند، یعنی اگر شما بخواهید این میلگرد را از یک فروشگاه آهن آلات خریداری کنید، باید با مبلغ ارزش افزوده بخرید. هزینه‌ی حمل‌ و ‌نقل میلگرد خریداری شده، محل تحویل بار، هزینه انبارداری و... همگی از مسائلی هستند که باعث می‌شوند قیمت میلگرد کارخانه با میلگرد بازار تفاوت داشته باشد. یکی از عوامل دیگری که باعث این تغییر قیمت می‌شود، این است که قیمت میلگرد در بازار به صورت لحظه‌ای ممکن است تغییر کند. به عنوان مثال ممکن است در برخی از روزها، میلگرد یک کارخانه دو الی سه بار اعلام قیمت داشته باشد. از وضعیت بازار مسکن هم نمی‌توان در قیمت مقاطع فولادی مانند میلگرد چشم پوشی کرد. وضعیت بازار مسکن به هر صورتی که پیش برود، می‌تواند تعیین ‌کننده عرضه و تقاضا باشد و این موضوع یک عامل مهمی در ایجاد تفاوت قیمت میلگرد بازار و میلگرد کارخانه است. در برخی از موارد با توجه به افزایش بازار، برخی از دلالان از فرصت سوء استفاده می‌کنند و قیمت ‌های خود را افزایشی اعلام می‌کنند و همین موضوع باعث می‌شود که قیمت میلگرد بازار روند صعودی به خود بگیرد و سردرگمی در بازار ایجاد شود.
با توجه به تمامی مطالب گفته شده می‌توانیم بگوییم که هزینه‌های حمل و نقل، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه انبارداری و ... باعث شده است که قیمت میلگرد کارخانه با میلگرد بازار متفاوت باشد. البته این نکته را هم اضافه کنیم که قیمت این دو محصول هم در کارخانه و هم در بازار، در برخی از موارد همسو است. هرجا که قیمت میلگرد در کارخانه و در بازار از هم فاصله بگیرند، به سمت نزولی شدن و اصطلاح قیمت پیش می‌روند. این به شرطی است که عوامل خارجی در این قضیه دخالتی نداشته باشند و باعث بهم ریختن اوضاع بازار فولاد نشوند. اگر در این زمینه می‌خواهید اطلاعات بیشتری به دست آورید و بیشتر در مورد تفاوت قیمت میلگرد کارخانه و بازار بدانید، می‌توانید با کارشناسان آهن پویا تماس بگیرید. آهن پویا فروشگاه اینترنتی معتبری است که عرضه کننده میلگرد به قیمت کارخانه است. شما می توانید قیمت لحظه ای میلگرد را در وب سایت اهن پویا مشاهده کنید و پس از بررسی های لازم خرید کنید.

دیدگاه‌ها  
0
0
# رامین رضایی 1400-11-16 16:18
قیمت میلگرد در چه ساعاتی از روز اعلام می شود؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه
ارسال سریع و تحویل فوری
ضمانت خرید کالا
مشاوره رایگان خرید
پرداخت امن و مطمئن