کارخانه های تولیدکننده انواع میلگرد را بشناسید

صنعت فولادسازی در ایران سابقه ای بس طولانی دارد و تولیدکنندگان زیادی در طول این سال ها پا به عرصه فعالیت در این حوزه گذاشته اند. در سال های اخیر این صنعت در کشور رشد قابل توجهی داشته است. امروزه کارخانه های تولیدکننده انواع میلگرد و سایر مقاطع فولادی در ایران از آخرین تکنولوژی های روز استفاده می کنند. محصولات این کارخانجات ضمن پاسخگویی به نیازهای بازار داخلی، سهم بزرگی از بازار خارجی را نیز به خود اختصاص می دهند. به همین دلیل ایران موفق شده است که به یکی از قطب های موفق تولید میلگرد در جهان تبدیل شود. اگر قصد خرید میلگرد را دارید، علاوه بر اطلاع از قیمت این محصول باید شناخت مناسبی از کارخانه های تولید میلگرد در کشور نیز داشته باشید. همچنین در صورتی که قصد فعالیت در این حوزه را دارید، بهتر است که منابع اصلی تولیدکننده میلگرد در ایران را بشناسید. در این مطلب از فروشگاه اینترنتی آهن پویا به معرفی 21 مجتمع تولید میلگرد در ایران پرداخته ایم. این کارخانه های فولادسازی سالانه حجم بالایی از مقاطع فولادی را روانه بازار می کنند. اگر شما نیز دوست دارید که با تولیدکنندگان برتر میلگرد کشور آشنا شوید، در ادامه با ما همراه باشید.

کارخانه های تولیدکننده انواع میلگرد را بشناسید

کارخانه میلگرد ظفر بناب

کارخانه میلگرد ظفر بناب به عنوان یکی از مجتمع های تولید فولاد در سال 1386 شروع به فعالیت نمود. این کارخانه که در شمال غرب ایران واقع شده است، به تولید انواع میلگرد، تیرآهن، نبشی و ناودانی مبادرت دارد. لازم به ذکر است که کلیه محصولات این شرکت از جمله میلگردهای آن از استانداردهای DIN اروپا و ASTM آمریکا پیروی می کنند. همچنین این تولیدات مطابق با استاندارد ملی ایران در 2 گرید A2 و A3 هستند. در ضمن این محصولات در سایزهای مختلفی بین 8 الی 32 میلیمتر تولید و روانه بازار می شوند. میلگرد بناب به دلیل وزن پایین آن نسبت به سایر نمونه های موجود در بازار قیمت مناسب تری نیز دارد. روی تمام انواع میلگردهای این مجتمع تولیدی عبارت ZN.CT درج می شود که این آرم اصالت کالای خریداری شده را نشان می دهد.

کارخانه میلگرد ظفر بناب

کارخانه میلگرد ذوب آهن اصفهان

از کارخانه میلگرد ذوب آهن اصفهان به عنوان اولین و بزرگترین کارخانه تولید میلگرد و سایر مقاطع فولادی یاد می شود. چرا که این کارخانه تولیدی در سال 1350 در 45 کیلومتری جنوب غربی استان اصفهان راه اندازی شده است. در واقع مجتمع ذوب آهن برندی معروف در سطح کشور و جهان است که محصولات آن کیفیت خوبی دارند. از این رو قیمت مقاطع فولادی این کارخانه نسبت به سایر نمونه های مشابه برندهای دیگر بالاتر است. میلگردهای تولید شده توسط این شرکت به دو صورت ساده و آجدار با گریدهای A3 و A4 در سایزهای 8 الی 32 میلیمتری به بازار عرضه می گردند. برای اینکه بتوانید اصالت میلگردهای ذوب آهن اصفهان را تشخیص دهید، به آرم حک شده روی آن ها با نشان ESCO توجه کنید.

کارخانه میلگرد صبا فولاد زاگرس

مجتمع تولید میلگرد صبا فولاد زاگرس از کارخانه های تولیدکننده انواع میلگرد در ایران شناخته می شود. این شرکت در سال 1393 در استان چهار محال و بختیاری تاسیس شده است. در حال حاضر این شرکت محصولات متنوعی مانند میلگرد آجدار، نبشی و ناودانی را تولید و روانه بازار می کند. نکته قابل توجه در خصوص میلگردهای زاگرس این است که قیمت این محصولات از سال 98 تا کنون بالاتر رفته است. همچنین به یاد داشته باشید که علامت SFZ CT درج شده روی میلگردها نشان دهنده کارخانه میلگرد زاگرس است.

کارخانه میلگرد صبا فولاد زاگرس

کارخانه میلگرد میانه

کارخانه میلگرد میانه تبریز در سال 1379 در جنوب شرق میانه برای تامین نیاز کشور به مقاطع فولادی مورد بهره برداری قرار گرفت. این کارخانه به دلیل تولید میلگردهای ساده و ساختمانی جزو بهترین تولیدکنندگان ایران به شمار می رود. انواع میلگردهای این مجتمع با بهره مندی از استاندارد ملی ایران به شماره 3132 در گریدهای مختلف و در سایزهای 8 تا 32 میلیمتری تولید می شوند. درج دو حرف F روبروی هم روی این میلگردها از مشخصات میلگرد میانه است. لازم به ذکر است که این کارخانه زیر 15 تن میلگرد را بارگیری نمی کند. همچنین قیمت این محصولات از سال 98 تا کنون افزایش یافته است.

کارخانه میلگرد سرمد ابرکوه یزد

کارخانه میلگرد سرمد ابرکوه یزد در سال 1391 در کیلومتر 15 جاده ابرکوه – یزد مورد بهره برداری قرار گرفته است. این مجتمع به عنوان یکی از کارخانه های تولیدکننده انواع میلگرد در کشور بیشتر میلگرد مورد نیاز استان های مرکزی ایران را تامین می کند. محصولات سرمد ابرکوه از سایز 8 تا 32 میلیمتر با گرید A3 در بازار موجود هستند. البته میلگردهای تولیدی این کارخانه با نام میلگرد ابرکوه در بازار شناخته می شوند. لازم به ذکر است که قیمت محصولات این مجتمع تولیدی در مقایسه با دیگر کارخانجات کمتر است که نکته ای قابل توجه محسوب می شود. همچنین میلگرد ابرکوه با علامت اختصاری SAIS CT قابل تشخیص است.

کارخانه میلگرد شاهین بناب

کارخانه میلگرد شاهین بناب در سال 1383 در شهر بناب تاسیس شده است. این مجتمع تولیدی با هدف تولید مقاطع طویل فولادی از جمله میلگرد شروع به کار کرده است. شما می توانید میلگرد آجدار شاهین را در گریدهای A2 و A3 در سایزهای 8 الی 32 میلیمتری تهیه کنید. حک شدن حروف اختصاری BS-CT روی میلگردهای مختلف نیز از مشخصات میلگرد شاهین به شمار می رود.


کارخانه میلگرد بافق یزد

کارخانه میلگرد بافق توانایی تولید سالانه 550 هزار تن میلگرد را دارد. محصولات این مجتمع تولیدی که در سال 1394 در شهر یزد تاسیس شد، از کیفیت مناسبی برخوردار هستند. به همین دلیل قیمت میلگردهای بافق چندان ارزان نیست. میلگرد آجدار گرید A3 در سایز 8 تا 32 میلیمتری بافق وزنی نزدیک به مقدار حداکثر جدول اشتال دارد. همچنین این تولیدات مطابق با استاندارد ملی ایران به شماره 3132 تولید می شوند. لازم به ذکر است که روی میلگردهای این کارخانه کلمه فولاد بافق یا BMISCO حک شده است.

کارخانه میلگرد بافق یزد

کارخانه میلگرد جهان فولاد سیرجان

کارخانه جهان فولاد سیرجان نیز به عنوان یکی از کارخانه های تولیدکننده انواع میلگرد در سال 1388 تاسیس شده است. قیمت مناسب و کیفیت بالا از جمله ویژگی های محصولات این کارخانه به شمار می روند. به همین دلیل تقاضا برای خرید میلگرد و سایر مقاطع فولادی کارخانه جهان فولاد بسیار است. در حال حاضر این مجتمع تولیدی قصد دارد که محصولات خود را به کشورهای دیگر مانند افغانستان نیز صادر کند.

کارخانه میلگرد فولاد خراسان

بسیاری از کسانی که در حوزه ساخت و ساز در شمال شرق کشور فعالیت دارند، با نام میلگرد نیشابور آشنایی دارند. کارخانه میلگرد فولاد خراسان در سال 1381 در 15 کیلومتری شمال غرب شهرستان نیشابور بهره برداری شده و میلگرد نیشابور از معروف ترین محصولات آن شمرده می شود. کارخانه فولاد خرسان انواع میلگرد ساده و آجدار را در سایزهای 8 الی 32 میلیمتری تولید می کند. تمام این محصولات مطابق با استاندارد ملی ایران به شماره 3132 ساخته می شوند. به یاد داشته باشید که این میلگردها با توجه به کیفیت بالای آن ها جزو محصولات قیمت بالای بازار هستند. در ضمن روی این میلگردها آرم اختصاری N یا KSC CO درج می شود.

کارخانه میلگرد راد همدان

کارخانه میلگرد راد همدان در سال 1390 با هدف تامین مقاطع فولادی مورد نیاز کشور تاسیس شد و در نهایت در سال 1396 مورد بهره برداری قرار گرفت. این مورد از کارخانه های تولیدکننده انواع میلگرد محصولاتی با کیفیت را عرضه می کند که روی آن ها علامت اختصاری RAD درج شده است. شما می توانید انواع میلگردهای A1، A2 و A3 را در سایزهای 8 تا 32 میلیمتری از این مجتمع خریداری کنید. نکته قابل توجه در خصوص این محصولات رعایت استاندارد ملی ایران در ساخت آن ها است.

کارخانه میلگرد آناهیتا

یکی از معروف ترین کارخانه های تولید میلگرد در ایران مجتمع تولیدی فولاد آناهیتا نام دارد که در گیلان واقع شده است. این کارخانه از زمان تاسیس خود در سال 1392 تا کنون انواع میلگردهای ساده و آجدار خود را در سایزها و استانداردهای مختلف تولید می کند. دقت داشته باشید که روی میلگردهای گرید A2 این کارخانه حروف A.G.J.U درج شده است. در حالی که روی میلگردهای گرید A3 حروف A.G.C.T و روی گرید A4 حروف A.G.S.T حک می شود. همچنین میلگرد آناهیتا رشت به دلیل وزن سبک خود در مقایسه با دیگر تولیدکنندگان میلگرد قیمت مناسب تری دارد. بنابراین این محصول برای مصرف کنندگان شمال و شمال غربی کشور انتخابی ایده آل است.

کارخانه میلگرد سیادن ابهر

یکی دیگر از کارخانه های تولیدکننده انواع میلگرد در ایران کارخانه میلگرد سیادن ابهر نام دارد که در سال 1385 تاسیس شد. البته امروزه این شرکت در بازار با نام عتیق آذر سهند نیز شناخته می شود. این مجتمع فولادسازی میلگردهای مختلفی در گرید A2 و A3 را در سایزهای 8 تا 32 میلیمتری تولید می کند. همچنین روی میلگردهای سیادن ابهر علامت مشخصه KFA TC درج شده است. با مشاهده قیمت روز میلگرد مشاهده خواهید کرد که قیمت میلگرد ابهر طی یک سال گذشته دو برابر شده است.

کارخانه میلگرد سیادن ابهر

کارخانه میلگرد آریا ذوب

کارخانه میلگرد آریا ذوب در منطقه صنعتی اشتهارد در سال 1383 شروع به فعالیت کرد. در واقع این مجتمع تولیدی با ظرفیت تولید 350000 تن در سال به منظور خودکفایی کشور در زمینه محصولات فولادی راه اندازی شده است. به طوری که امروزه تولیدات این شرکت چهل درصد از سهم بازار میلگرد را به خود اختصاص می دهند. ارائه میلگردهایی با گرید A2 در سایز 10 میلیمتر و گرید A3 در سایزهای 8 تا 20 میلیمتر از اصلی ترین مشخصات محصولات این شرکت هستند. همچنین تمام این تولیدات مطابق با ضوابط استاندارد ملی ایران به شماره 3132 تولید می شوند.

کارخانه میلگرد آذر امین

یکی دیگر از کارخانجاتی که در سال 1390 در منطقه تیکمه داش استان آذربایجان شرقی شروع به کار نموده است، کارخانه صنایع آذر فولاد امین نام دارد. این مجتمع تولیدی 300000 تن مقاطع فولادی در سال را به بازار عرضه می کند. میلگردهای تولیدی این شرکت در گریدهای A2 و A3 و در سایزهای 8 تا 32 میلیمتری هستند.

کارخانه میلگرد شاهرود

کارخانه فولاد شاهرود نیز به عنوان یکی دیگر از کارخانه های تولیدکننده انواع میلگرد در سال 1380 در استان سمنان راه اندازی شد. این مجتمع تولیدی از همان شروع فعالیت خود ظرفیت تولید سالانه 200 هزار تن میلگرد را داشت. میلگردهای شاهرود با گرید A3 در سایزهای 10 تا 28 میلیمتر به بازار عرضه می شوند. طول این میلگردها 12 متر است که در بندیل های 2 تا 5 تنی بسته بندی می گردند. همچنین کیفیت این محصولات به دلیل نزدیکی وزن میلگردها به مقادیر جدول اشتال بالا است که بالطبع روی قیمت آن ها نیز تاثیر دارد. دقت داشته باشید که آرم اختصاری SHS روی میلگردهای تولیدی کارخانه فولادسازی شاهرود درج می گردد.

کارخانه میلگرد ارگ تبریز

کارخانه میلگرد ارگ تبریز در سال 1391 شروع به تولید میلگردهای خود کرد. البته محصولات این شرکت در بازار به نام میلگرد تبریز نیز شناخته می شوند که تنها گرید A3 دارند. کیفیت بالا و مناسب بودن میلگردها برای سازه های بتنی از جمله ویژگی های قابل توجه محصولات مجتمع تولیدی ارگ تبریز هستند.

کارخانه فولاد امیرکبیر خزر

مجتمع فولاد امیرکبیر خزر در سال 1383 در شهرک صنعتی رشت راه اندازی شده است. این کارخانه توانایی تولید سالانه 750000 تن میلگرد آجدار در تمامی گریدهای A2 تا A4 را دارد.

کارخانه میلگرد دزفول روهینا

یکی دیگر از کارخانه های تولیدکننده انواع میلگرد در ایران مجتمع فولاد روهینا جنوب است. این مجتمع تولیدی در سال 1389 در نزدیکی شهر دزفول مورد بهره برداری قرار گرفته است. این کارخانه در دو بخش مجزای خود به نام های ریبار و میدا انواع مختلف میلگرد را تولید می کند. برای مثال میلگردهای A3 و A4 این مجموعه به صورت شاخه ای در سایزهای 8 تا 32 میلیمتر با طول 12 متر ساخته می شوند. همچنین تمام محصولات این شرکت با درج علامت مشخصه ROUHINA روی آن ها به بازار ارائه می گردند.

کارخانه میلگرد دزفول روهینا

کارخانه میلگرد البرز ایرانیان یا فایکو

کارخانه میلگرد فایکو در شهر ساری واقع شده است. این مجتمع فولادسازی میلگردهای آجدار گرید A3 خود را در سایزهای 8 تا 32 میلیمتری تولید می کند.

کارخانه میلگرد کاوه تیکمه داش تبریز

یکی از جدیدترین کارخانه های تولیدکننده انواع میلگرد در ایران کارخانه تیکمه داش تبریز نام دارد. این شرکت از سال 1391 تا کنون میلگردهای ساده و آجدار خود را در تمام گریدهای A1، A2، A3 و A4 ارائه می دهد. همچنین این محصولات در سایزهای 8 تا 24 میلیمتری وجود دارند.

کارخانه میلگرد پرشین فولاد

کارخانه فولادسازی پرشین فولاد در سال 1365 در تاکستان تاسیس شد. این شرکت با عملکرد خوب خود موفق شد که در سال 1385 سالانه 500 هزار تن میلگرد را تولید کند. امروزه این مجتمع فولادی میلگرد گرید A3 را بر اساس استاندارد ملی ایران به شماره 3132 در سایزهای 8 تا 32 میلیمتری با طول 12 متر می سازد.

در این مطلب شما را با تعداد زیادی از کارخانه های تولید کننده میلگرد آشنا کردیم. شما عزیزان می توایند برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در آهن پویا در ارتباط باشید و در صورت لزوم مشاوره رایگان دریافت کنید. 

نوشتن دیدگاه
ارسال سریع و تحویل فوری
ضمانت خرید کالا
مشاوره رایگان خرید
پرداخت امن و مطمئن