بررسی روند پرفراز و نشیب قیمت میلگرد زاگرس، بناب و ذوب آهن اصفهان

میلگرد به عنوان یکی از پرکاربردترین و پرتقاضاترین مقاطع و محصولات فولادی در صنایع مختلف خصوصا ساخت و ساز شناخته می شود. امروزه کارخانجات تولیدی مختلفی در کشور ما روی به تولید میلگرد می آورند. از جمله این مجتمع های تولیدی می توان به کارخانه های میلگرد زاگرس، بناب و ذوب آهن اصفهان اشاره کرد. در واقع اگر بخواهیم به معرفی بهترین کارخانه های تولید میلگرد در کشور بپردازیم، این گزینه ها را باید در صدر لیست خود قرار دهیم.
عوامل و فاکتورهای مختلفی می توانند بر اعلام قیمت میلگرد تاثیر گذار باشند. هر کدام از این عوامل بسته به شرایط خاصی در بالا و پایین کردن قیمت میلگرد اثرگذاری خود را نشان خواهند داد. اگر بخواهیم به بررسی روند قیمت میلگرد زاگرس، بناب و ذوب آهن اصفهان بپردازیم، دلایل مختلفی برای نوسان قیمتی آنها پیش روی ما قرار خواهد گرفت. به عنوان مثال افزایش نرخ دلار در شش ماه گذشته موجب شد که قیمت میلگرد و سایر مخاطب فلزی و فولادی نیز بالاتر رود. علاوه بر این با تغییراتی که در قیمت بازار جهانی میلگرد مشاهده کرده‌ایم، این مقاطع فولادی نیز نوساناتی را تجربه می‌کند.
هزینه حمل و نقل و میزان عرضه و تقاضا از دیگر دلایلی به شمار می روند که در بررسی روند پرفراز و نشیب قیمت میلگرد زاگرس، بناب و ذوب آهن اصفهان تاثیر خود را نشان می دهند. با ما همراه باشید تا روند شش ماهه قیمتی میلگرد زاگرس، بناب و ذوب آهن اصفهان را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم.

بررسی 6 ماهه روند قیمت میلگرد زاگرس

بررسی 6 ماهه روند قیمت میلگرد زاگرس

یکی از پرفروش ترین برندها و مجموعه های تولید میلگرد در کشور، کارخانه زاگرس خواهد بود. با بررسی های صورت گرفته بر روی قیمت میلگرد متوجه می شویم که در شش ماهه اخیر روندی پر فراز و نشیب را تجربه کرده است. به عنوان مثال در اواخر سال 1400 به واسطه شروع تنش میان کشورهای اوکراین و روسیه به یکباره قیمت این محصول فولادی افزایش یافت. در عین حال با سیگنال های مثبتی که در مذاکرات هسته ای مشاهده کردیم، مقداری افت قیمت در اوایل سال ۱۴۰۱ دیده شد.
این روند کاملا ناپایدار به مسیر خود ادامه داد تا اینکه در یک ماه گذشته و با عدم توافق بین ایران و کشورهای 1+5، قیمت این مقاطع فولادی با شیب ملایم رو به افزایش رفت. فراموش نکنید علاوه بر این فاکتورها با بررسی قیمت میلگرد زاگرس در ۶ ماه گذشته متوجه می شویم که تورم نسبتا زیاد موجود در صنایع مختلف بر روی صنعت فولاد نیز تاثیر خود را نشان داده است. اگر به دنبال خرید میلگرد زاگرس هستید، سعی کنید با بررسی روند قیمت، در بهترین نقطه خرید خود را انجام دهید. این میلگردها را می‌توانید در گریدهای مختلف از مجموعه آهن پویا خریداری کنید.

بررسی 6 ماهه روند قیمت میلگرد بناب

بررسی 6 ماهه روند قیمت میلگرد بناب

کارخانه تولید میلگرد ظفر بناب محصولات خود را در گریدهای A2 و A3 تولید می کند. علاوه بر این خریداران قادر هستند برای خرید میلگردهای سایز ۸ تا ۲۸ از شرکت ظفر بناب اقدام نمایند. این محصول به عنوان یکی از باکیفیت ترین مقاطع فولادی در چند ماه اخیر به شدت مد نظر فعالان در حوزه ساخت و ساز قرار گرفته است. باید بدانید که در فروردین ماه قیمت میلگرد تولید شده در شرکت ظفر بناب به سقف خود رسید. عوامل مختلفی در افزایش قیمت میلگرد ظفر بناب تأثیرگذار هستند.

با این وجود شاید مهمترین فاکتوری را که ما به عنوان یک مولفه کاربردی در افزایش قیمت میلگرد ظفر بناب می توانیم به عنوان کنیم، بالا رفتن نرخ شمش در بورس کالا باشد. این مولفه در کنار بالا رفتن نرخ ارز و همچنین دشوار شدن تامین مواد اولیه لازم برای تولید میلگرد، دست در دست هم داده اند تا قیمت میلگرد بناب در ۶ ماهه گذشته رو به افزایش باشد. بد نیست بدانید که در این دوره شش ماهه، قیمت میلگرد ۱۴ بناب از ۱۶ هزار تومان با جهش نسبتا چشمگیری مواجه شد.

بررسی 6 ماهه روند قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان

بررسی 6 ماهه روند قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان

محصولات تولید شده در شرکت ذوب آهن اصفهان از جمله شناخته شده ترین و پرتقاضاترین گزینه ها در بازار داخلی و بین المللی به شمار می روند. بررسی قیمت میلگرد اصفهان در ۶ ماهه گذشته نشان می‌دهد که عوامل متعددی در افزایش آن تاثیر گذاشته اند. از جمله این فاکتورها می‌توان به سخت شدن فرآیند تامین مواد اولیه اشاره نمود. با توجه به تنش های ایجاد شده میان کشور اوکراین و روسیه، بازارهای جهانی به شدت درگیر این موضوع شده اند. علاوه بر این با افزایش قیمت شمش فولاد نیز میلگرد ذوب آهن اصفهان تغییرات قیمتی را در 6 ماهه گذشته تجربه کرده است.
متاسفانه شرایط به گونه‌ای پیش می‌رود که عدم امکان تامین مواد اولیه ممکن است در چند ماه آینده نیز موجب افزایش قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان شود. با این شرایط و به واسطه بالا رفتن هزینه تولید، تمام قیمت های جهانی نیز تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. افزایش قیمت بازار با توجه به نرخ دلار و نوسانات این حوزه نیز دور از ذهن نخواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بررسی قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان، میلگرد زاگرس و میلگرد ظفر بناب می توانید از خدمات ارائه شده در سایت آهن پویا استفاده نمایید.

 

نوشتن دیدگاه