کارخانه میلگرد اصفهان

بهترین و با کیفیت ترین میلگرد هایی که در ایران وجود دارند معمولا در کارخانه های شهر اصفهان تولید می شوند. در واقع شهر اصفهان یکی از مهم ترین شهرهای صنعتی کشور و قطب تولید محصولات فولادی به خصوص میلگرد است. به دلیل وجود کارخانه های برند میلگرد در این شهر، بهترین میلگردهای موجود در کشور را می توان در اصفهان پیدا کرد. در صورتی که قصد خرید میلگرد از اصفهان را داشته باشید بهتر است قبل از انجام خرید اطلاعات لازم در رابطه با انواع میلگرد را داشته باشید تا خرید موفقی داشته باشید و به مشکلی بر نخورید. در ادامه این مقاله از میلگرد اصفهان بیشتر برایتان توضیح می دهیم. اطلاعات بیشتر درباره کاشت میلگرد را در این مقاله بخوانید.

کارخانه میلگرد اصفهان

چند کارخانه میلگرد در اصفهان وجود دارد؟

یکی از معروف ترین کارخانه های تولید میلگرد در اصفهان، کازخانه ذوب آهن است. این کارخانه همچنین اولین و بزرگ ترین کارخانه تولید فولاد در ایران بوده است. در کارخانه ذوب آهن اصفهان انواع میلگرد های آجدار و ساده، تیرآهن IPE و H و انواع ناودانی و ریل تولید می شود. کارخانه فولاد قائم راضی از دیگر کارخانه های مهم تولید میلگرد و صنایع فولادی است که در شهرضای اصفهان بنا شده است. محصولات این کارخانه بسیار با کیفیت بوده و قیمت مناسبی دارند. کارخانه کویر کاشان یکی دیگر از کارخانه های معروف صنایع فولادی در اصفهان است. این کارخانه در شهر کاشان استان اصفهان تاسیس شده است و هدف از بنای آن ایجاد اشتغال و بهبود رونق اقتصادی است. از محصولات این شرکت می توان به میلگرد آجدار A1, A2, A3 و A4، کلاف ساده و کلاف آجدار اشاره کرد. کارخانه میلگرد کیان کاشان نیز در یک شهرک صنعتی واقع در شهر کاشان قرار دارد. در این کارخانه انواع مختلفی از آلیاژ آلومینیوم تولید می گردد. میلگردهای این کارخانه نیز در سایزهای هشت الی شانزده میلی متر و اندازه های A2 و A3 تولید می شوند.

چند کارخانه میلگرد در اصفهان وجود دارد؟

چه میلگرد هایی در اصفهان تولید می شود؟

حال که با کارخانه های مختلف میلگرد و صنایع فولادی در استان اصفهان آشنا شده اید بهتر است با مشخصات میلگرد های اصفهان نیز آشنا شوید. اولین چیزی که در رابطه با خصوصیات میلگرد اصفهان باید بدانید این است که این میلگردها به چهار گرید مختلف دسته بندی می شوند. هر گرید مشخص کننده شکل و اندازه میلگرد است. این گرید ها را با عنوان A1, A2,A3 و A4 می شناسند. میلگرد گرید A1 میلگرد بدون عاج است و روی سطح آن کاملا صاف است. بیست و دو درصد از ترکیب شیمیایی این گونه میلگرد ها را کربن و پنجاه و پنج درصد دیگر آن را سیلیسیوم تشکیل می دهد. به این خاطر میلگرد A1 نسبتا نرم تر هستند و مقاومتشان نیز کمتر است. به دلیل مقدار تنش جاری و تنش گسیختگی میلگرد ساده که به ترتیب سه هزار و هشتصد و دو هزار و سیصد کیلوگرم بر متر مربع هستند، میزان فرم پذیری این نوع میلگرد بالاتر خواهد بود. از میلگرد ساده در ساخت خاموت مهندسی و خاموت ساده، میلگرد زیگزاگ، سیم مفتول و میلگرد حرارتی استفاده می شود و به دلیل کاربرد فراوانی که دارد، قیمت آن از میلگردهای آجدار بیشتر است. میلگرد گرید A2 نوعی میلگرد آجدار محسوب می شود. این نوع میلگرد به دلیل کم بودن میزان کربن در آن قابلیت فرم پذیری اش بالا است. اما با این حال مانند میلگرد نوع قبلی نرم نیست و در واقع میلگرد نیمه سخت محسوب می شود. حرف J حک شده روی میلگرد های نوع A2 نشان دهنده استاندارد بودن آن است. بعد از خرید این نوع میلگرد باید به خاطر داشته باشید که جنس آن کمی شکننده است و بهتر است که عملیات جوشکاری رویش انجام نگیرد. میلگرد گرید A3 نیز نوعی دیگر از میلگرد های آجدار بوده و این نوع میلگرد نیز از نوع نیمه سخت به شمار می آید. از آنجایی که آج های این میلگرد به صورت هفت هشتی است به آن میلگرد جناغی نیز می گویند. انعطاف پذیری این نوع میلگرد نسبت به انواع قبلی کمتر است. آخرین نوع میلگرد که میلگرد A4 است از نوع سخت و قابل شکستن میلگردها است و از آن فقط در ساخت ساختمان ها استفاده می شود. لازم به ذکر است که سازه هایی که با این نوع میلگرد بنا شده اند، بیشترین استحکام ممکن را خواهند داشت.

چه میلگرد هایی در اصفهان تولید می شود؟

شماره کارخانه میلگرد اصفهان

در این بخش از مقاله لیست اسامی شرکت های تولید میلگرد در اصفهان را همراه شماره تماس برایتان قرار می دهیم.
کارخانه ی ذوب آهن اصفهان:
تلفن : 4086-0315257
کارخانه فولاد مبارکه اصفهان:
راهنمای تلفن 031-527-33333
کارخانه ی کویر کاشان:
تلفن تماس: 031-3300

شماره کارخانه میلگرد اصفهان


جمع بندی
شهر اصفهان و همچنین شهرهای اطراف آن به عنوان قطب تولید محصولات فولادی و میلگرد در ایران شناخته شده اند. در این مقاله اطلاعات لازم در خصوص میلگرد اصفهان را برایتان توضیح دادیم و امیدواریم که برایتان مفید باشد. برای سفارش آنلاین میلگرد و مقاطع فولادی می توانید به وب سایت آهن پویا مراجعه کنید. 

نوشتن دیدگاه