درصد آهن در فرو منگنز

فرومنگنز یکی از آلیاژهای فلزی دارای آهن است که به علت وجود منگنز و آهن و همچنین مقدار کمی از عناصر کربن، فسفر و گوگرد به آن فرومنگنز گفته می‌شود. با توجه به میزان کربن موجود در فرومنگنز، آن را به سه دسته کم کربن و پرکربن و کربن متوسط تبدیل می کنند. میزان منگنز موجود در فرومنگنز ۶۵ الی ۹۵ درصد است و دارای آهن نیز است. با توجه به آنالیز فرومنگنز می‌توان به میزان آهن موجود در آن رسید. میزان آهن موجود در فرومنگنز کم کربن از ۱ تا ۱.۳ درصد است. منگنز یکی از عناصر مهم در تولید صنایع فولاد است. این عنصر در نقش اکسیژن زدا، آلیاژ ساز و گوگرد زدا در صنعت فولاد سازی کاربرد دارد.
از آنجا که قدرت اکسیژن زدایی عنصر منگنز کمتر از سیلیسیوم است، سیلیکات ها و آلومینات های پایدار تری را تشکیل می‌دهد و اکسیژن زدایی آن موثر تر است. تمام فولاد هایی که عنصر منگنز به آن ها اضافه شده به آلیاژ تبدیل می شوند. این عنصر می تواند باعث سختی پذیری فولاد شده و سیستم آهن کربن را اصلاح کند. فرو منگنز در اندازه ها و گرید های مختلفی تولید می شود. این محصول برای افزایش چقرمگی، استحکام کششی، سختی و کار پذیری فولاد موثر است و آن را در برابر سایش مقاوم می کند.
با توجه به نوع فرومنگنز، کاربردهای آن نیز متفاوت است؛ اما اینکه ترکیبات فرومنگنز شامل چیست و چند درصد آهن در فرو منگنز موجود است، موضوع بحث ما در این مقاله است. با ما همراه باشید تا نکاتی را در رابطه با این مطالب عنوان کنیم.

ترکیبات فرومنگنز شامل چیست؟

ترکیبات فرومنگنز شامل چیست؟

فرو منگنز ترکیبی از اکسید منگنز است که در دمای بالا و در مجاورت کربنی که به صورت کک یا زغال سنگ است به دست می آید. از فرومنگنز برای تولید آهن و فولاد استفاده می شود و برای بالا بردن مقاومت آن مورد استفاده قرار می گیرد. برای تعیین میزان کربن به کار رفته در فرو منگنز آن را آنالیز می کنند. با انجام آنالیز فرو منگنز امکان تعیین تمام عناصر شیمیایی موجود در فرومنگنز و تعیین درصد آن ها به راحتی وجود دارد. فرو منگنز یکی از گروه آلیاژهایی است که تحت واکنش تجزیه حرارتی تولید می شود و در واقع به منظور اکسید زدایی در عنصر آلیاژی فولاد مورد استفاده قرار می گیرد.
این مواد اولیه ضروری که برای تولید آهن و فولاد استفاده می شود دارای کربن است و با توجه به میزان کربن به دو دسته فرومنگنز پرکربن و فرومنگنز کم کربن تقسیم می شود. این فروآلیاژ شامل منگنز، کربن، سیلیس، فسفر، گوگرد و آهن است که هر یک با درصدهای متفاوتی در فرو منگنز کم کربن و فرومنگنز پرکربن وجود دارند. فرو منگنز پرکربن نیز مستقیماً از سنگ معدن منگنز به دست می آید. این فروآلیاژ نیز شامل ۷۰ تا ۸۰ درصد منگنز و ۶ الی ۷ درصد کربن است.
به دلیل وجود کربن بالای موجود در این فروآلیاژ، در برابر حرارت مقاومت بالایی دارد و در صنعت متالورژی و صنایع فولاد و صنایع شیمیایی کاربرد دارد.

چند درصد آهن در فرومنگنز موجود است؟

چند درصد آهن در فرومنگنز موجود است؟

شرکت آهن پویا به عنوان یکی از مراکز معتبر خرید آهن آلات صنعتی، اطلاعات لازم در رابطه با آنالیز فرومنگنز کم کربن، آنالیز فرومنگنز پرکربن و میزان ترکیبات موجود در فرومنگنز را در وب سایت خود قرار داده است. به همین خاطر توصیه می شود افرادی که قصد خرید این محصول را دارند، برای مشاهده ترکیبات فرومنگنز و یا به دست آوردن پاسخ این سوال که چند درصد آهن در فرو منگنز موجود است، به وب سایت آهن پویا مراجعه کنند و با مطالعه مقاله های مربوط به آنالیز فرومنگنز، اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنند.
همانطور که می دانید فرومنگنز نیز یکی از فروع آلیاژهای آهنی است که با عناصر دیگر ترکیب می شود و برای صنایع فولاد نقش کلیدی را ایفا می کند. به همین خاطر بسیاری از فعالان حوزه فولاد هستند که نیاز دارند در رابطه با ترکیبات شیمیایی این فرو آلیاژها اطلاعات کافی داشته باشند. این فرو آلیاژ که از ذوب کردن سنگ آهن و منگنز در کوره احیای ذوب یا همان کوره های قوس الکتریکی تولید می شود، دارای ۳۰ الی ۸۰ درصد منگنز و ۲ الی ۸ درصد کربن است. عمده عناصر تشکیل دهنده این فرو آلیاژ، آهن، منگنز و کربن است.

نوشتن دیدگاه