کیفیت میلگرد کوثر اهواز

میلگرد کوثر اهواز یکی از انواع میلگرد های پرکاربرد در داخل کشور ایران به شمار می رود که به افرادی که پروژه آنها در قسمت جنوب و جنوب شرق کشور ایران واقع شده است، خرید و استفاده از میلگرد پیشنهاد می شود. میلگرد کوثر اهواز کیفیت بسیار بالایی دارد و به صورت کلی می توان گفت به دلیل رعایت تمامی استانداردها در تولید آن این محصول مقاومت بسیار بالایی دارد. در این مقاله قصد داریم به کیفیت میلگرد کوثر اهواز و مواردی در این زمینه بپردازیم به همین دلیل اگر به دنبال خرید میلگرد اهواز هستید برای اطمینان خاطر در مورد کیفیت این محصول در این مقاله با ما همراه باشید.
یکی از مهمترین موارد تاثیر گذار بر کیفیت میلگرد را می توان وزن آن دانست از آنجایی که میلگرد هایی که وزن کمتری دارند قیمت مناسب تر و کمتری را به خود اختصاص می‌دهند به صورت کلی می‌توان گفت مشتریان بیشتری در بازار از این میلگردها استقبال می‌کنند و میلگرد کوثر اهواز را می توان از جمله میلگردهای سبک وزن در بازار دانست.

بررسی وزن و گرید میلگرد کوثر اهواز

بررسی وزن و گرید میلگرد کوثر اهواز

در ابتدا اگر بخواهیم به گرید میلگرد کوثر اهواز بپردازیم می‌توان گفت این محصول در دو گرید a2 و a3 تولید و روانه بازار می‌شود. میلگرد گرید a2 در اکثر موارد برای مصارف ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله استفاده های این محصول می توان به استفاده از این محصول برای ساخت ساختمان های بلند اشاره کرد. میلگرد a3 به هیچ عنوان برای موارد ساختمانی کاربرد ندارد. این میلگرد به هیچ عنوان برای عملیات جوشکاری مناسب نیست و تنها برای سیویل ساختمانی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.
اگر بخواهیم به وزن میلگرد کوثر اهواز بپردازیم، باید در این مورد گفت که وزن این محصول به سایز آن بستگی دارد برای مثال میلگرد a2 در دو سایز ۸ سانتی متر و ده سانتی متر تولید و روانه بازار می شود که وزن سایز ۸ سانتیمتری آن در حدود چهار و نیم کیلوگرم و وزن سایز ۱۰ سانتی متری آن در حدود ۷ کیلوگرم است. میلگرد گرید a3 در سایزهای مختلف ۱۲، ۱۴، ۱۶، ۱۸، ۲۰، ۲۲، ۲۵، ۲۸ و ۳۲ سانتی متر تولید و روانه بازار می شود که وزن هر یک از این سایزها به ترتیب ۱۰.۵، ۱۵، ۲۰، ۲۵، ۳۰، ۳۵، ۴۶، ۵۷ و ۷۶ کیلوگرم است.
یکی از مهمترین مشکلاتی که در مورد میلگرد کوثر اهواز با آن روبه رو هستیم این است که وزن میلگرد ها نسبت به وزن اشتال (وزن استاندارد) تا حدودی پایین تر است و به همین دلیل ممکن است مقاومت این محصول نیز پایین تر باشد اما نکته‌ای که در این مورد باید در نظر گرفت این است که این محصول با دارا بودن وزن سبکتر قیمت پایین تری را به خود اختصاص می دهد و به همین دلیل مورد استقبال مصرف کنندگان و مشتریان در سراسر نقاط ایران قرار گرفته است.

استاندرد رعایت شده در تولید میلگرد کوثر اهواز

استاندرد رعایت شده در تولید میلگرد کوثر اهواز

کارخانه تولیدی میلگرد کوثر اهواز مانند سایر تولید کنندگان میلگرد از استانداردهای خاصی برای تولید میلگرد خود استفاده می کند. میلگرد اهواز در انواع مختلف ساده ۲۴۰، آجدار ۳۵۰، آجدار ۳۴۰ و آجدار ۴۰۰ تولید و روانه بازار می شود که تمامی این میلگردها از استاندارد ملی ISIRI 3132 تبعیت می کنند. طبق این استاندارد ملی درصد خلوص، مشخصات مکانیکی و ترکیبات شیمیایی محصول به خوبی بررسی شده است و تمامی مشخصات فیزیکی و شیمیایی به خوبی آنالیز می شود. به صورت کلی می‌توان گفت میلگرد های تولید شده بر اساس این استاندارد ملی کیفیت بسیار بالایی دارد و دارای خواص شیمیایی درجه یک و عالی برای استفاده به خصوص در صنعت ساختمان سازی است.
طبق بررسی های انجام شده در کارخانه تولیدی میلگرد کوثر اهواز برخی دیگر از استانداردهای رعایت شده در تولید میلگرد اهواز موارد زیر هستند:

  • ASTM A615
  • JIS G3112
  • GOST 380 ST و GOST 5781
  • ISO 6935
  • BS 4449

به صورت کلی رعایت تمامی این استانداردها در تولید میلگرد کوثر اهواز نشان دهنده این موضوع است که این محصول از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و امکان خراب شدن آن به سادگی وجود ندارد.‌ به علاوه در رعایت استاندارد هم انواع مختلف میلگرد ساده و هم انواع مختلف میلگرد آجدار در نظر گرفته شده است که همین موضوع نشان از تنوع بسیار بالای میلگرد هاست. 

خرید مستقیم برای خریداران خرد از درب کارخانه ممکن است دشوار باشد. به همین علت مجموعه آهن پویا با درک شرایط و نیازهای شما، تمام میلگردهای تولید شده در این مجتمع را بدون واسطه و به صورت مستقیم به فروش میرساند. سرمایه‌ گذاران و خریداران کلان نیز می تواند سفارش خود را برای خرید بدون واسطه از کارخانه میلگرد به مجموعه آهن پویا ارائه دهند.

 

نوشتن دیدگاه