سود صادرات میلگرد

ایران یکی از برترین کشورهای تامین کننده فولاد در جهان است و سالانه حجم زیادی از محصولات فولادی را تولید می‌کند. تولیدکنندگان زیادی در ایران در زمینه تولید مقاطع فولادی به خصوص میلگرد فعالیت دارند. کشور ما حدود 10 درصد از محصولات تولید شده خود را به کشورهای مختلف مانند عمان، ترکیه، پاکستان و ... صادر می‌کند. میلگرد نسبت به سایر محصولات فولادی تقاضای بیشتری برای مصارف داخلی و حتی صادراتی دارد و شاید دلیل این امر را بتوان استفاده از میلگرد در ساخت و ساز دانست. صادرات میلگرد برای خیلی از شرکت‌های تامین کننده و همچنین کشورهای خریدار می‌تواند سود زیادی به همراه داشته باشد. در این مطلب می‌خواهیم در مورد سود صادرات میلگرد صحبت کنیم. شما عزیزان می توانید قیمت آنلاین میلگرد امیرکبیر و سایر کارخانجات معتبر داخلی را در سایت آهن پویا مشاهده کنید.

سود صادرات میلگرد

سود صادرات میلگرد چقدراست؟

در سال‌های اخیر به دلیل مسائلی مانند تحریم‌های بین المللی و همچنین محدودیت‌های صادراتی، میزان صادرات کاهش پیدا کرده است. یکی از دلائلی که باعث می‌شود صادرات میلگرد و سایر مقاطع فولادی کمرنگ شود، بالا رفتن قیمت شمش فولاد در بورس است. همان‌طور که می‌دانید، ماده اولیه تولید میلگرد شمش است و افزایش قیمت جهانی شمش، می‌تواند روی قیمت تمام شده میلگرد تاثیرگذار باشد. در سال جاری، نسبت به سال‌های گذشته، صادرات میلگرد بیشتر انجام شد و قرار است که با انجام سیاست‌گذاری‌های درست، ارز زیادی وارد ایران شود و اقتصاد خوبی برای این به همراه داشته باشد. شرکت‌های تامین کننده میلگرد، با تهیه مواد اولیه باکیفیت پایین و همچنین استخدام نیروی کار ارزان، میلگردهایی با قیمت کمتر تولید می‌کنند، اما با قیمت‌های جهانی در اختیار مردم می‌گذارند. با این وجود، مردم باید میلگرد را با قیمت بالاتری خریداری کنند. این در حالی است شرکت‌هایی که میلگردهای صادراتی تولید می‌کنند، برای تعیین قیمت این محصول، به قیمت دلار توجه دارند. به طور کلی برای اینکه تولید کنندگان و نورد کاران بتوانند سودی از طریق به دست بیاورند، قیمت میلگرد را حدود 30 درصد زیر قیمت جهانی، در نظر می‌گیرند. از آنجایی که تولیدکنندگان زیادی در زمینه تولید میلگرد فعالیت دارند، صادرات میلگرد می‌تواند سود زیادی برای برخی از افراد و شرکت‌های تولیدی داشته باشد. تلاش دولت بر این است که بتوانید با اقدامات مناسب، بسیاری از این رانت خواری ها را در بازار صادرات میلگرد از بین ببرد. شما عزیزان می توانید قیمت میلگرد آناهیتا آنلاین و سایر کارخانجات معتبر داخلی را در سایت آهن پویا مشاهده کنید.

سود صادرات میلگرد چقدراست؟

چه کسانی از صادرات میلگرد سود می برند؟

در تمامی این مدت که کشور ما تحریم بود، خیلی از افراد با کارت‌های بازرگانی سعی بر این داشتند که بازار صادرات را دور بزنند و بتوانند به سود برسند. این افراد، با وجود این کارت‌ها، مقاطع فولادی را با قیمتی پایین‌تر از نرخ جهانی میلگرد به کشورهای دیگر می‌فروختند، بدون اینکه ارزی وارد کشور شود. افغانستان و عراق به عنوان کشورهایی هستند که با وجود مشکلاتی که در داخل کشورشان وجود دارد، به محصولات فولادی نیازمند هستند. این کشورها، میلگرد را به صورت ریال می‌خرند و از این طریق می‌توانند سود زیادی به دست آورند همان‌طور که گفته شد، تلاش بر این است که دولت بتواند جلوی این سودها و رانت‌خواری‌ها را بگیرد و بهترین راه حل برای این کار، اصلاح اظهارنامه‌ی مالیاتی است. یک موضوع دیگری که باید به آن توجه ویژه داشت، صادرات میلگرد بدون تعهد و به صورت ریالی است که با کارت‌های بازرگانی انجام می‌شود و جلوی این اتفاق باید گرفته شود. طبق آمارهای به دست آمد، طی سال‌های اخیر، بسیاری از کشورها با خرید این محصول از ایران، سود خوبی به دست آورده‌اند. برخی از مهمترین این کشورها عبارتند از:

  • امارات متحده عربی
  • پاکستان
  • عراق
  • ترکیه
  • افغانستان
  • قطر

همان‌طور که گفته شد، کشور ما، میلگرد را با تخفیف‌های زیادی به کشورهای همسایه ارسال می‌کند و خرید میلگرد از ایران برای بسیاری از کشورها می‌تواند سود زیادی به همراه داشته باشد. همچنین خیلی از افرادی که صادرات میلگرد را انجام می‌دهند، با فروش میلگرد به کشورهای دیگر می‌توانند سود زیادی به دست آورند. اگر سوالی در مورد صادرات میلگرد، فرآیند صادرات این محصول، ویژگی‌های میلگرد صادراتی و همچنین سود صادرات میلگرد دارید، می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرد و از مشاوران ما راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید. مشاوران ما بهترین راهنمایی‌های را در زمینه صادرات مقاطع فولادی در اختیار شما قرار می‌دهند.

نوشتن دیدگاه