شابلون میلگرد

استفاده از شابلون میلگرد یکی از راه‌ های عالی برای محاسبه اندازه دقیق میلگرد است. بسیاری از مواقع مهندسین پروژه‌ های عمرانی نیاز به دریافت اطلاعات دقیق و جامع در مورد اندازه میلگرد دارند. همانطور که شما هم می دانید میلگرد های موجود در بازار فروش در انواع و اقسام مختلفی تولید می شوند که از لحاظ ترکیبات شیمیایی و از لحاظ قطر و اندازه با یکدیگر متفاوت هستند. شما به هنگام خرید یک میلگرد قطعا مشخصات فیزیکی و فنی و شیمیایی آن را نیز دریافت خواهید کرد، اما برای اطمینان خاطر کامل و برای انجام پروژه های بدون عیب و نقص قطعا نیاز به اندازه گیری میلگرد به صورت دستی نیز خواهید داشت. در این زمینه شابلون میلگرد می تواند بسیار کمک کننده باشد. ما در ادامه این مقاله در مورد شابلون میلگرد و طریقه استفاده از آن و همچنین خصوصیات و ویژگی های آن اطلاعات دقیق و کاملی را برای شما عرضه نموده ایم. لذا در صورت تمایل می توانید ما را همراهی کنید.

 

شابلون میلگرد

شابلون میلگرد چیست؟

از لحاظ ظاهری می توان گفت که شابلون میلگرد سایز کوچکی دارد و به اندازه یک جاسوئیچی است که از فولاد خالص ضد زنگ و بسیار مقاوم تولید شده است. این شابلون مدرج بوده و اندازه میلگرد را به صورت دقیق به شما نشان خواهد داد. شابلون میلگرد یک فلز دهانه دار است که دهانه آن شبیه به یک انبردست باز شده و ثابت است. در واقع شما می توانید با استفاده از این شابلون اندازه تمام میلگردها در تمام سایز ها را به صورت دقیق متوجه شوید. به دلیل اینکه شابلون اندازه کوچک و وزن کمی دارد، حمل و نقل آن نیز بسیار آسان است و شما می توانید آن را همانند یک جا سوییچی با خود همراه کنید. از طرفی تمام مهندسین پروژه های عمرانی به صورت حتمی و قطعی حداقل یک شابلون میلگرد با خود همراه دارند تا در صورت نیاز و لزوم بتوانند اندازه میلگرد را به صورت دقیق مشاهده کنند. میلگرد ساده چیست؟ اطلاعات بیشتر درباره آن را در این مقاله بخوانید.

شابلون میلگرد چیست

طریقه استفاده از شابلون میلگرد

برای اینکه بتوان از شابلون میلگرد استفاده کرد، باید میلگرد را در داخل دهانه آن قرار داد تا عدد نمایش داده شده سایز میلگرد را به شما نشان دهد. همانطور که قبلا هم گفته ایم شابلون دارای سایز بندی های مختلفی است که برای اندازه گیری تمام میلگرد ها از جمله میلگرد های کوچک و بزرگ کاملا مناسب است. به منظور استفاده از شابلون میلگرد باید میلگرد را تا انتهای شابلون به پیش برد. در واقع شابلون دارای دهانه گشاد و انتهای باریک است. انتهای باریک شابلون برای اندازه گیری میلگرد های دارای قطر کم، و دهانه شابلون برای اندازه گیری میلگرد های دارای قطر زیاد است. در صورتی که شما قصد اندازه گیری میلگرد های قطور را داشته باشید، به طور حتم میلگرد از دهانه شابلون عبور نکرده و سایز آن در همان دهانه مشخص می ‌شود. اما در صورتی که قصد اندازه ‌گیری میلگردهای کوچکتر را داشته باشید، حتما تا انتهای شابلون پیش خواهد رفت.

خرید شابلون میلگرد

برای خرید شابلون میلگرد باید حتما نسبت به استاندارد بودن درجه بندی و اندازه های روی آن اطمینان کامل حاصل نمایید. از طرفی یک شابلون استاندارد و مناسب دارای وزن سبک و حجم کم نیز است. البته برخی از شابلون های میلگرد در انتها به یک خط کش بلند نیز وصل می شوند که به آن ها شابلون میلگرد خط کش دار گفته می شود. این خط کش برای اندازه گیری فاصله بین دو میلگرد مورد استفاده قرار می گیرند، اما در صورتی که شابلون شما از نوع بدون خط کش باشد قطعا اندازه ای کوتاه خواهد داشت و کاملا خوش‌ دست بوده و به راحتی در داخل جیب جای می گیرد.

خرید شابلون میلگرد

قیمت شابلون میلگرد

قیمت شابلون میلگرد بستگی به فاکتورهای متعددی دارد که مهمترین آن جنس شابلون است. در صورتی که جنس شابلون از نوع فولاد کاملا مقاوم و ضد زنگ باشد، قیمت آن نیز نسبت به جنس های نامرغوب بیشتر خواهد بود. علاوه بر آن نحوه خرید مشتری نیز یکی از اصلی ترین فاکتورهای موثر بر قیمت گذاری شابلون خواهد بود. در صورتی که شما قصد خرید شابلون را از خود تولید کننده و یا از نماینده فروش آن داشته باشید، قطعا با قیمت های مناسب تری نیز روبرو خواهید شد. این در صورتی است که خرید عمده و یا جزئی شابلون از دست واسطه ها باعث می شود تا شما این محصول را با قیمت بیشتری خریداری کنید. قیمت میلگرد ۲۲ نیشابور نیز در سایت آهن پویا درج شده است. 

نوشتن دیدگاه