کاهش قیمت میلگرد در روزهای آینده

 از آنجایی که قیمت میلگرد و دیگر مصالح مرتبط با آن برای مهندسین و همچنین افرادی که قصد ساختمان سازی دارند و به نحوی کارشان با این دسته از محصولات فولادی مرتبط است، امری مهم است؛ پیش بینی روند قیمت ها می تواند کمک بسزایی به آن ها کند. عوامل بسیاری بر نرخ میلگرد اثر می گذارند، که به برخی از آن ها اشاره می کنیم:
اگر مواد اولیه ای که برای تولید میلگرد استفاده می شوند به فراوانی وجود داشته باشند و دسترسی به آن ها نیز راحت باشد، غالبا نرخ این محصول ثبات پیدا می کند. اما اگر مواد اولیه کمیاب شوند و تولید کنندگان میلگرد مجبور به واردات آن ها شوند، قیمت ها افزایش پیدا می کند. همچنین مواد اولیه این محصول که شامل آهن و شمش و غیره می باشند به خودی خود دچار نوسان هستند.
بازار ارز و بازار جهانی از عوامل موثر بر قیمت میلگرد هستند. اگر بازار ارز و بازار جهانی دچار تغییر و نوسان شوند، تاثیر مستقیم بر قیمت این محصول می گذارند، حتی در مواردی ممکن است این بازارها در شرایط ثابتی قرار داشته باشند اما قیمت مصالح فلزی در بازار آزاد همچنان دچار تغییر باشد.
در ادامه برایتان روند قیمت ها را در بازار کنونی شرح می دهیم.

کاهش قیمت میلگرد در روزهای آینده

تحلیل قیمت میلگرد در روزهای پیش رو

در ایران عملکردها و بیانات اشخاص سیاسی و رویدادهای سیاسی با رویکرد اقتصاد کشور رابطه مستیقم دارد. تا قبل از ورود کرونا به کشور ما تحریم ها بهانه خوبی برای افزایش قیمت ها و نرخ اجناس بود اما با شروع پاندمی کرونا در اینجا، پای بهانه های جدید به بازار باز شد و به همین دلیل قیمت ها بسیار افزایش پیدا کردند. همچنین اگر قیمت دلار افزایش یابد به دلیل پایین آمدن ارزش پول کشورمان، کارخانه داران به صادرات کالای خود تمایل پیدا می کنند. با صادرات محصولات داخلی، عرضه کالا پایین آمده و به دنبال آن تقاضا نیز افزایش می یابد که سبب افزایش قیمت این محصولات می شود. به همین دلیل قبل از خرید محصول باید روند قیمت ها را تحلیل و پیش بینی کنید تا در زمانی مناسب با قیمتی مناسب تر بتوانید خرید خود را انجام دهید.

تحلیل قیمت میلگرد در روزهای پیش رو

کاهش قیمت میلگرد در روزهای آتی

با روی کار آمدن رئیس جمهور و دولت جدید پیش بینی می شد که دولت جدید سعی خواهد کرد که از افزایش قیمت ها و فشار اقتصادی که بر ملت حاکم است بکاهد، به همین دلیل افرادی که قصد خرید این محصولات را داشتند صبر کرده بودند تا اوضاع کمی آرام تر شود. از آن جایی که آقای رئیسی هنگام مناظره ها اعلام کردند که اهداف موثری در امر مسکن دارند، پیش بینی می شود در حوزه فولاد و آهن و... نیز اهداف بسزایی داشته باشند و شاهد تغییر مثبتی در این زمینه باشیم.
البته با رسیدن فصل سرما معمولا ساخت و سازها کمتر شده و به دنبال آن میزان تقاضا پایین آمده و همین اتفاق سبب گران شدن اجناس فولادی می شود. البته این اتفاق با نزدیک شدن به سال جدید و اسفند ماه جبران می شود و قیمت ها تا حدی به روال قبلی خود بر می گردند.

کاهش قیمت میلگرد در روزهای آتی

کاهش قیمت میلگرد امروز

کرونا بر بازار آهن و صادرات کشور تاثیر چشم گیری داشت. این ویروس منحوس سبب شد صادرات فولاد ما به شدت کم شود و همین اتفاق سبب شده است که کارخانه ها تولیدات خود را کاهش دهند تا در نهایت نرخ این محصولات را بتوانند ثابت نگه دارند. البته با رفتارهایی که از کارخانجات دیده شده است هیچ یک از آن ها تصمیم ندارند قیمت آهن و تولیدات خود را کاهش دهند و همواره سعی کرده اند تا با ایجاد تعادل در تولید و تقاضا، نرخ میلگرد و دیگر محصولات فولادی را در شیب صعودی نگه دارند. امید است که با واکسیناسیون و اتمام این پاندمی تاثیر مثبتی را در قیمت اجناس ببینیم.
برای کسب اطلاعات بیشتر و پرسش هر سوالی در زمینه میلگرد، نرخ این محصول و زمان مناسب خرید آن با مشاوران ما در آهن پویا تماس گرفته تا بتوانید خرید خود را به بهترین نحو انجام دهید.

نوشتن دیدگاه
ارسال سریع و تحویل فوری
ضمانت خرید کالا
مشاوره رایگان خرید
پرداخت امن و مطمئن