031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

تحلیل بازار های فولاد جهان
پنج شنبه 25 اردیبهشت 1399 بازدید : 555


شرایط به وجود آمده و همه گیری ویروس کرونا در همه ی کشور ها باعث شده تا روند تولید فولاد در جهان به طور کلی پایین بیاید. این وقفه ی ناگهانی در تولید فولاد سبب شد تا برنامه های سیاستی و عملیاتی ای که برنامه هایی راهبردی برای طرح های فولادی بودند به تعویق بیافتد، به همین دلیل کشورهای جهان با توجه به کمرنگ تر شدن اثر این بیماری فعالیت خود را از سر گرفتند و در تلاش هستند تا بحران ناشی از کرونا در تولید فولاد را از بین ببرند. کشورهای تولید کننده ی فولاد با یکدیگر بر سر تولید فولاد در رقابت هستند و به سبب تولید انبوه صادرات خود را کاهش داده اند. ایران از جمله کشورهایی است که با توجه به مشکلات اخیر سعی دارد با توجه به برنامه های تجارت جهانی از صادرات خود بکاهد. این کاهش صادرات فقط مربوط به فولاد نیست و دیگر اصناف نیز برای بهبود وضعیت تولید در این دوران بحرانی باید صادرات خود را کاهش دهند، همچنین با توجه به وارد شدن محصولات فولادی بر بازار بورس، قیمت محصولات فولادی قابل کنترل شده و این عوامل باعث می شود تولید فولاد روند منظمی را در پیش گیرد. بورس های جهانی نیز روند صعودی را در پیش گرفته اند و نرخ بیکاری در بعضی کشورها افزایش یافته اما ایران با توجه به مسائل پیش آمده با تدابیر خود تا میزانی از این عوامل جلوگیری کرده و با کنترل بر قیمت ها، مسائل به وجود آمده را کنترل کرده است. 
واحدهای فولادسازی در چین با رشد تولید فولاد مواجه بودند اما قبل از آن با توجه به اپیدمی این ویروس این کشور با کاهش تولید روبرو بوده است. این افزایش تولید فولاد به گونه ای است که واحد های فولادی در دوره ی کوتاه مدت می توانند از قیمت فولاد حمایت کنند. فناوری های جدید نیز نشان دهنده ی رونق گرفتن تولید در کشورها می باشد. استفاده از هیدروژن برای تولید فولاد به طوری است که هیچگونه اثر منفی بر کیفیت فولاد ندارد و علاوه بر آن می توان هیدروژن را جایگزین گاز طبیعی مایع کرد. هیدروژن به سادگی و با انعطاف پذیری بالا می تواند در تولید فولاد نقش داشته باشد و به عنوان حرارت دادن به محصولات فولادی در یک محیط تولید جایگزین مناسب تری نسبت به گازهای طبیعی می باشد. هیدروژن یک گاز تمیز است که هنگام سوختن فقط بخار آب آزاد می کند و هیدروژن به عنوان انرژی تجدید پذیری مورد استفاده می باشد و ضرر کمتری در آلوده کردن هوا دارد. به طور کلی شرایط بحرانی که در جهان به وجود آمده باعث شده تا تولید فولاد به صورت چشمگیری کاهش پیدا کند، اما کمرنگ تر شدن شرایط بحرانی اپیدمی در کل جهان باعث شده، اکنون کشور ها در تلاش باشند و کمبود های خود را جبران کنند.

 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0