031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

تحلیل و پیش بینی قیمت میلگرد در سال 99
یکشنبه 3 فروردین 1399 بازدید : 1178

این محصول کالایی پرمصرف در صنعت ساختمان سازی است و از فاکتورهای مهم و تاثیر گذار بر قیمت دیگر محصولات فولادی نیز به حساب می آید. از جمله عواملی که بر قیمت این محصول اثر گذار است شرایط آب و هوایی و میزان ساخت و ساز های فصلی می باشد.در فصل بهار و تابستان و دو الی سه ماهه ی آخر هر سال از زمان هایی هستند که به دلیل شرایط ساخت و ساز این محصول طرفداران بیشتری را به خود جذب می کند. بنابراین در این بازده زمانی تقاضای این محصول بیشتر و همچنین در پی آن شاهد قیمت صعودی این محصول خواهیم بود.
در ادامه با توجه به غیرقابل پیش بینی بودن برخی از حوادث مانند قیمت دلار و تورم پیش بینی بلند مدت قیمت این محصول را زیر سوال می برد. جوادث ناگهانی از جمله تحریم های جدید و سوانح طبیعی نظیر سیل و یا زلزله دیگر عواملی هستند که عوامل بنیادی قیمت این محصول را دستخوش تغییر می کند.
در تحلیل تکنیکال قیمت این محصول در مقع زمانی ورود به سال 97 صعود پر قدرتی داشته که علت آن شروع تحریم های آمریکا و هیجانی شدن بازار دلار بود که به طور مستقیم بر قیمت میلگرد اثر گذاشت. بعد از صعود قدرتمند این محصول که به طور چشمگیری قیمت صعودی را در پیش گرفته، اندکی بعد شاهد شاهد اصلاح قیمت بوده ایم.
در سال 98 تا اوایل بهمن قیمت ها روند افزایشی  و کاهشی ثابتی را در پیش گرفت که در این مدت قیمت ها تغییر چندانی نداشته و الگوی قیمتی روند ثابت خود را ادامه دارد. اما موافقت نکردن لایحه ی(FATF) ماه باعث شد تا روند قیمت به سمت صعودی پیش برود. همچنین بعد از آن شرایط وجود بیماری کرونا (covid 19)  باعث کاهش تقاضا و همچنین روند کاهش قیمت شد. با توجه به شرایط پیش آمده در سال جاری، امیدواریم نمودار قیمتی ثابتی را در پی بحران های به وجود آمده در پیش گیریم.

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0