031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

توری فلزی
دوشنبه 6 آبان 1398 بازدید : 1305

 

امروزه مفتول به عنوان یک صنعت مادر کاربردهای گوناگونی دارد و در ساخت و تولید انواع توری حصاری ، توری مرغی ، توری فلزی ، انواع سیم خاردار، توری گابیونی از آن استفاده می شود . این محصول در ساختمان برای آرماتوربندی ، قالب بندی و بسته بندی و ... کاربرد دارد.

 

انواع توری فلزی :

 

-    توری پرسی
-    توری جوشی
-    توری مرغی
-    توری آلومینیوم
-    توری گالوانیزه
-    توری برنجی

 

توری پرس : این نوع توری از آهن و گالوانیزه است و از در هم تابیدن سیم های فلزی تولید می شود. تورهای پرسی به شکل مربع و یا مستطیل هستند. سایزهای این محصول در ابعاد 2 میلی متر تا 6 میلی متر است که ابتدا به صورت کنگره و دنده شده در می آید و در انتها بوسیله ی دستگاه در ابعاد 11*2 به شکل تار و پود بافته می شود. این توری پس از دنده شدن و حالت تار و پودی، به شکل ورق هایی در ابعاد مختلف تولید می شود و برای ساختمان سازی ، حصارکشی ، قفس حیوانات ، مش بندی ، حفاظ بندی در و پنجره و ... کاربرد دارد.
 

کاربرد : به صورت ورق هایی داخل قالب های پروفیلی قرار می گیرد و به دلیل استحکام ، زیبایی و ارزانی آن نسبت به نرده ی آهنی به منظور نرده کشی دور میادین ، پارک ها ، بلوارهای مجتمع مسکونی ، ترمینال ها و منازل ویلایی از آن استفاده می شود. همچنین به صورت شبکه جوشی در فونداسیون کف، حفاظ بندی در و پنجره مورد استفاده قرار می گیرد .

 

توری حصاری ( فنس ) : نوعی حفاظ است و از مفتول هایی از جنس گالوانیزه گرم یا فولاد ضدزنگ تولید می شود که دارای مقاومتی طولانی و امنیتی بالا است و به عنوان حصار کاربرد دارد. روکش این نوع توری یک لایه PVC است که در مناطق شرجی و مرطوب مورد استفاده قرار می گیرد. توری حصاری به دو صورت خاردار و قلاب دار ساخته می شود.

 

کاربرد :


   حفاظ بزرگراه ها، فرودگاه و ترمینال و مراکز نظامی
   استفاده در دیوارهای بتنی به عنوان آرماتور
   اجرای فنس و حصار کشی دور باغ و زمین های ورزشی و ملک خصوصی 
-    نصب توری جهت جلوگیری از سقوط افراد و مصالح ساختمانی در سازه های در حال ساخت
   قفس حیوانات

 

 

 

توری فلزی - آهن پویا

 

 

توری مرغی : این نوع توری به صورت رول هایی با طول 45 متر و عرض های متفاومت ساخته و تولید می شود. این نوع توری بر اساس گرم و یا سرد بودن، ایرانی و یا خارجی بودن و نوع چشمه تفاوت دارد. چشمه های متداول این توری های شش ظلعی ½ اینچ، ¾ اینچو 1/1.2 اینچ است. توری های مرغی ایران از جنس گالوانیزه گرم و توری مرغی خارجی از جنس گالوانیزه سرد است به همین دلیل توری مرغی ایرانی نسبت به نوع چینی قیمت بیشتری دارد.

 

توری فرنگی : این محصول بافت 6 ضلعی دارد. چشمه ی این توری ها 4 و 5 سانتی متر است. طول هر طاقه توری 20 متر بوده و عرض آن با تنوع درخواست مشتری در ابعاد 150،120و180 سانتی متر است.
توری جوشی: این نوع توری با مفتول 2-3-6-8 تولید می شود. چشمه ی آن 5 تا 40 است.

 

توری گابیون ( شش ضلعی ) : این توری از بافت 6 ظلعی تولید می شود. به آن توری سنگی نیز گفته می شود. در واقع همان سبدهای سیمی پر از سنگ است که به شکل قفس بوده و پر از سنگ های ریز و درشت است که در پایان یک توری سنگی مقاوم به وجود می آید که در زمینه های عمرانی به کار می رود. این سبدها با به هم پیوستن ، سازه هایی با ابعاد بزرگ را تشکیل می دهند و از نظر اقتصادی نسبت به سازه های مشابه ارزان تر است .

 

کاربرد : 


-    دیوار حائل
   سد سازی و جاده سازی
-    دیوارهای محافظ
   مهار سنگ ها ، مهار دیوارهای سنگی

 

 

مشخصات توری گابیون :

 

•    نوع مفتول : گالونیزه گرم
•    ارتفاع : 1 تا 4 متر
•    چشمه توری : 10*8 و 6*5 (ویژه سنگ های ریز)
•    وزن هر رول : از 150 کیلو تا 700 کیلو
 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

1