031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

حقایق بازار مسکن در فاز پساجهش
شنبه 2 اسفند 1399 بازدید : 22

بازار معاملات مسکن پاییز و زمستان امسال دو فاز متفاوت را تجربه کرد. در فاز اول که به‌دنبال صفر شدن تورم ماهانه مسکن در آبان آغاز شد و در آذر با تورم منفی ماهانه و افت قیمت‌ها در بازار معاملات خرید و فروش واحدهای مسکونی در شهر تهران ادامه یافت، بازار مسکن در مسیر تخلیه حباب قیمتی قرار گرفت و به تبعیت از روند کاهشی در سایر بازارها، مسیر کاهش قیمت را پیمود.
اما به‌صورت مجدد تورم مسکن در دی ماه، مثبت شد و نوعی سردرگمی از بابت تشخیص جهت درست بازار مسکن به لحاظ تحولات قیمتی در بین فعالان و متقاضیان این بازار ایجاد شد.

دو تحلیل متفاوت در این خصوص ارائه شد که اولی از سوی برخی از واسطه‌ها و سوداگران ملکی و دومی از سوی کارشناسان بازار مسکن مورد تاکید قرار گرفت. در تحلیل اول عنوان شد فاز کاهش قیمت در بازار ملک متوقف شده و بازار به لحاظ قیمتی در مسیر صعودی قرار گرفته، اما در تحلیل دوم کارشناسان اعلام کردند افت وخیز تورم مسکن در فاز تخلیه حباب امری طبیعی است چنانچه این افت و خیز در سایر بازارها نیز تجربه می‌شود، اما به هر ترتیب جهت کلی بازار حرکت در مسیر تخلیه حباب است.

مرکز آموزش «دنیای اقتصاد» برای تشریح آنچه در زمستان امسال منجر به افت و خیز قیمت مسکن شد و همچنین تحلیل روند پیش‌روی بازار معاملات در فاز پساجهش اقدام به برگزاری یک کلاس آموزشی سه ساعته با عنوان «حقایق بازار مسکن در فاز پساجهش» کرده است. این وبینار سه ساعته به پرسش‌های اساسی درخصوص روند پیش‌روی بازار معاملات مسکن در فاز پساجهش، تخلیه حباب قیمتی، سمت و سوی بازار در سال آینده و بهترین گزینه‌ها برای متقاضیان خرید و فروش در ماه پایانی سال و نیمه اول سال بعد و... پاسخ خواهد داد.

    Jabar elham

    به اشتراک بگذارید

    دیدگاه

      0