30 100 910 - 021

30 100 910 - 031

صداقت - کیفیت - رضایتمندی مشتری

سقف های عرشه ی فولادی
ﺳﻪ شنبه 2 مهر 1398 بازدید : 462

 

سقف یکی از مهمترین اجزای یک سازه است و با توجه به پیشرفت تکنولوژی سقف ها از تنوع زیادی برخوردارند. امروزه سرعت اجرای سقف عرشه فولادی نسبت به سایر موارد بیشتر است.
این نوع سقف ها با استفاده از ورق های فولادی گالوانیزه ذوزنقه ای شکل تحتانی و برش گیرها و گل میخ ها مورد استفاده قرار می گیرد و با استفاده از آرماتوربندی و بتن ریزی بر روی ورق های فولادی اجرا می شود. یکی از مهم ترین بخش های این نوع سقف ها، تیرهای فرعی مورد نیاز در بین تیرهای اصلی است. استفاده از عرشه های فولادی در سقف های کامپوزیت موجب افزایش سرعت اجرای سقف می شود که در طرح ها و پروژه های بزرگ این سرعت باعث کاهش هزینه ها و مقرون به صرفه بودن پروژه می شود. از مهم ترین مصالح به کار رفته در این سقف ها، ورق فولادی گالوانیزه با ضخامت 0.8 تا 1.2  میلی متر است که به وسیله ی دستگاه های Roll Forming به روش نورد سرد آن را موجدار می کند به گونه ای که در مقطع ورق حاصله، موج ها به شکل ذوزنقه است.
در این نوع سقف، ورق گالوانیزه ذوزنقه ای آجدار به عنوان قالب بتن ریزی در سقف باقی مانده و با بتن به شکل مرکب نقش سازه ای ایفا می کند.
که باعث افزایش دهانه های تیر ریزی می شود.
یکی از معیارهای صنعتی سازی این روش، سرعت بالای اجرا و حذف مواد و روش های صنعتی وقت گیر و پرهزینه است. سقف یکی از بخش های مهم ساختمان است که در سرعت ساخت تأثیر زیادی دارد.

 

مزایای سقف عرشه فولادی:

   کاهش ضخامت سقف
-    کاهش لرزه  ساختمان
   کاهش انتقال صدا
-    هزینه کمتر
-    دسترسی راحت به تأسیسات
   امنیت بالا در کارگاه ساختمانی
   کاهش 8 درصدی وزن سازه و فولاد مصرفی
   امکان بتن ریزی همزمان کلیه طبقات 
   مقاومت بالا در برابر زلزله و آتش سوزی
-    تشکیل دیافراگم صلب سقف
   افزایش فواصل تیرریزی، کاهش مصرف فولاد اسکلت

 

ویژگی های سقف عرشه فولادی:

1-    سرعت
2-    سبک بودن
3-    صرفه اقتصادی
4-    استاندارد
5-    مصرفی بودن
6-    ایمنی در برابر زلزله

 

معایب سقف های عرشه فولادی:

سختی استفاده در اسکلت های بتنی با تمهیدات خاص

 

مراحل اجرای سقف های عرشه فولادی:

ورق های کامپوزیت پس از انتقال به کارگاه و دپو در یک محل کوچک، بدون نیاز به ماشین آلات (به کمک نیروی انسانی) و با یک بالابر به ترازهای مختلف طبقات منتقل می شوند. عرشه ها گیره های نر و مادگی دارند که در هم چفت می شوند و این کار باعث افزایش سرعت کار می شود. برای اتصال عرشه های فولادی بر روی تیرها از گل میخ استفاده می شود و این عمل باعث کاهش وزن تیرهای فولادی مصرفی می شود. پس از اتصال میلگردها بتن ریزی انجام می شود.
 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0