30 100 910 - 021

30 100 910 - 031

صداقت - کیفیت - رضایتمندی مشتری

سقف کامپوزیت
چهارشنبه 17 اردیبهشت 1399 بازدید : 287

 

برای انتخاب سقف مناسب با ویژگی های مورد نظر نیاز به افراد متخصص ماهر می باشد، همچنین برای ساخت سقف ها نیز باید به شیوه ی استاندارد جهت بهبود کیفیت روی آورد. اجرای سقف های کامپوزیت از جمله پر استفاده ترین فناوری هاست که بشر امروزه برای ساختمان سازی از آن استفاده کرده. قبل از ساخت سازه ها می بایست طرح و نقشه ی مورد نظر برای آن در نظر گرفت تا محاسبات انجام شده درست عمل کند. بنابراین اگر وزنی که بر بدنه ی سقف ساختمان تحمل می کند بیشتر از سازه ها باشد باید از آن صرف نظر کرد و طرحی بهتر برای سازه ها طراحی کرد. تمامی تصمیماتی که برای ساخت این سازه ها قبل از شروع به کار گرفته می شود اهمیت ویژه ای در ساخت و ساز دارد. سقف های کامپوزیت در ابتدا برای ساخت در پل ها مورد استفاده قرار می گرفت. بعد از آن با توجه به قابلیت و کاربردی که داشتند در سقف ها مورد استفاده قرار گرفت که این سقف ها عایق حرارت بوده. سقف های کامپوزیت انواع مختلفی دارند از جمله سقف های کامپوزیت عرشه فولادی، سقف کامپوزیت روفیکس، سقف کامپوزیت معمولی، سقف کامپوزیت کرومیت.  به طور کلی سقف های کامپوزیت ترکیبی از بتن و فولاد و برشگیر است، به همین دلیل به صورت عمود بر تیرها جوش داده می شوند تا در برابر ترک خوردگی مقاوم تر باشند. قالب بندی سقف های کامپوزیت به دو صورت اجرا با شمع بندی می باشد که هر کدام محاسبات مخصوص به خود را دارد. برای قالب بندی سقف های کامپوزیت می توان از تخته کوبی یا یونولیت استفاده کرد. قالب بندی تخته کوبی از مزیت های بیشتری برخوردار است بنابراین این قالب بندی رایج تر می باشد. در این قالب بندی بعد از پایان یافتن تخته ها را از بین بتن به واسطه ی نایلون قرار می دهند و علاوه بر آن بین تخته های چوبی فضایی ایجاد می شود تا تاسیسات ساختمانی مثل لوله ها و سیم ها بتوانند از این محفظه ها عبور کند. این در حالی است که سقف های کامپوزیتی که از یونولیت استفاده می شود نمی توان یونولیت را در پایان از آن جدا کرد. بنابراین فضای خالی زیر سقف به وجود نیامده و با اشغال فضا امکان عایق بودن نخواهد داشت. همچنین نبود استحکام کافی در یونولیت این نوع سقف ها را چندان قابل اعتماد نمی داند.


مزایای استفاده از سقف های کامپوزیت:


این سقف ها وزن سبکی دارند و سرعت اجرای این سقف ها نسبت به سقف های تیرچه بتنی و کرومیت بالاتر است. سقف کامپوزیت همچنین نسبت به سایر سقف ها یکپارچگی و مقاومت بیشتری از خود در برابر زلزله نشان می دهد. نصب این سقف ها می تواند بدون نیاز به شمع انجام شود. این سقف ها نیاز به استفاده از بلوک های پرکننده و کلاف عمود بر تیرچه نخواهند داشت.
 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0