031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

فرآیند تولید هسته میانی ساندویچ پانل
ﺳﻪ شنبه 22 مرداد 1398 بازدید : 519

هسته میان ساندویچ پانل ها از فوم های مختلفی مانند فوم پلی اورتان، فوم پلی استایرن، فوم پشم شیشه یا پشم سنگ تشکیل شده است. در کارخانه برای تبدیل فوم ها به هسته میانی مراحل مختلفی انجام می شود.
مرحله اول تولید هسته میانی ساندویچ پانل، بازشدن کلاف مارپیچ از بالا به پایین است. دو دستگاه باز کننده کلاف به صورت اتوماتیک دو گروه از کلاف های بازشونده را از هم جدا می سازد.
در مرحله بعد ماشین فرم دهنده رول، لایه های مورد نیاز برای انتقال به بخش های بعدی را آماده می سازد. تنظیم رول در این مرحله باعث می شود تغییرات بعدی روی لایه های تولیدی در کوتاه ترین زمان انجام شود. عملیات برش فوم ها به صورت خودکار انجام می شود. در مرحله دیگر هسته ی ساندویچ پانل حرارت داده می شود که این حرارت باید  به صورت یکنواخت صورت گیرد.

 

بررسی گرما و فشار وارد شده در هنگام تولید ساندویچ پانل:

 

برای اندازه گیری سطح مناسب فشار و گرما دستگاه هایی وجود دارد تا حرارت با فشار مناسب به لایه ها برسد. فوم ها به وسیله نوار نقاله حرکت داده می شوند تا فرم مناسب پیدا کنند. فوم ها پس از شکل گیری به وسیله دستگاه برش، به فرم های دلخواه برش داده می شوند. پس از سرد شدن پانل ها آن ها را روی پالت قرار می دهند. فوم ها با فویل فشرده شده از دستگاه خارج می گردند و در این مرحله آماده ی تحویل می شوند.

 

مراحل فرآیند تولید هسته میانی ساندویچ پانل:
 

 

واحد باز کننده کلاف:

از مهم ترین ویژگی های این مرحله صرفه جویی در زمان و هزینه تولید در باز کردن کلاف و تولید نوار و سهولت مبادلات بین خطوط است. در این بخش، ماشین آلات موجود شامل لودر حمل کننده کلاف ها، غلتک های فشار دهنده، سیستم های کنترل لبه نوار، بخش حمل و نقل تحویل نوارهای آماده شده، قسمت برش و ایستگاه های متصل کننده نوارها به یکدیگر، ایستگاه حلقه ای و نوار غلتکی تحویل دهنده است.

 

واحد فرم دهنده نوارها:

این واحد نوارهای تولید شده از مرحله قبل به وسیله ماشین آلات مخصوصی برای فرم دهی سطوح و لبه ها برای موارد استفاده دیوار و سقف و ... انتقال می یابند. ویژگی های این بخش شکل گیری در کمترین زمان و کنترل الکترونیکی نوارهای ورودی به تسمه نقاله بدون تنش یا رانش است.
 

 

مرحله پیش گرمایش:

دستگاه های پیش گرمایش شامل دستگاه های مادون قرمز با حرارت دهنده ی کوارتز هستند که برای ایمنی از آتش سوزی از این دستگاه ها استفاده می شوند. با توجه به اینکه برای انجام واکنش شیمیایی در فوم های یورتان پیش گرم شدن لازم است با تنظیم درجه حرارت مناسب در این مرحله، چسبندگی بهتر و واکنش شیمیایی مطلوب در فوم ایجاد می شود.

 

قالب گیری فوم ساندویچ پانل:

در این مرحله مواد خام همراه با مواد افزودنی به وسیله دستگاه ها با یکدیگر ترکیب می شوند. در این مرحله از سیستم متوازن کننده، سیستم تنظیم کننده ارتفاع و سسیتم انطباق دهنده سرعت تولید استفاده می شود

 

ایستگاه مخازن و دستگاه های فشارسنج:

ماشین های کنترل فشار برای پردازش فشار دارای محور های پیستونی، سری پیستون، پیستون و دیافراگم هستند.

 

نوار نقاله دو بعدی:

در این مرحله برای تنظیم ضخامت و انعطاف پذیری د فوم ها از کمربند نقاله ای دو بعدی استفاده می شود.

 

واحد برش خودکار:

در این واحد باید سرعت برش با سرعت انتقال پانل ها هماهنگ باشد. این عمل به وسیله ی ماشین های خودکار انجام می شود.

 

نقاله خنک کننده:

زمانی که مشتری پانل با هسته در pir را درخواست می کند، پانل با هسته pir در دمای بالا از خود واکنش نشان می دهد فدر این صورت نقاله خنک کننده لازم است و اگر خنک نشود احتمال تغییر در ترکیبات شیمیایی آن وجود خواهد داشت.
 

مرحله فشرده سازی ساندویچ پانل:

فوم های خنک شده و برش داده شده در مراحل قبل نیاز به فشرده سازی دارند فویل pvct فوم ها را فشرده کرده، سپس فوم های فشرده شده وارد مرحله ی بسته بندی می شوند.
 

مرحله بسته بندی و آماده سازی:

فوم های آماده شده به وسیله دستگاه های تمام اتوماتیک بسته بندی می شوند و به بازار عرضه می شوند.

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0