031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

مفتول گالوانیزه
پنج شنبه 17 مرداد 1398 بازدید : 928

امروزه مفتول به عنوان صنعت مادر محسوب می شود و از آن در تولید انواع توری حصاری، توری مرغی، توری گابیون، سیم خاردار خطی و حلقوی گلخانه ها در باغات کشاورزی و در صنعت ساختمان سازی جهت آرماتور بندی، قالب بندی و بسته بندی و ... استفاده می شود.

 

ویژگی های مفتول گالولنیزه گرم:

 

سازگاری بالا: در تمام شرایط آب و هوای حتی مناطق مربوط و پر باران مناسب است زیرا در مقابل زنگ زدگی ناشی از رطوبت مقاومت بالایی دارد.
 

تعمیر کمتر و نگهداری آسان: وجود پوشش گالوانیزه مقاومت کششی فولاد را افزایش می دهد و به دلیل وجود فولاد و روی و پیوند متالوژیکی این دو فلز در برابر سایش مقاومت بالایی دارد و به تعمیر نیاز ندارد.

 

پایین بودن هزینه در بلند مدت: با وجود قیمت بالای این محصول نسبت به فلزات دیگر، به دلیل دوام بیشتر محصول در دراز مدت از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه خواهد بود .

 

گالوانیزه چیست؟

 

پروسه ای که در آن فولاد فاقد اکسید و چربی را در وانی پر از روی مذاب غوطه‌ ور می‌کنند تا پوشش آلیاژی مقاومی از روی به‌ وجود بیاید و میزان خوردگی فولاد کاهش یابد. محصول نهایی ترکیب مقاومی از فولاد و روی خواهد بود که به شکل رولی عرضه می‌شود.

 

فرآیند تولید مفتول گالوانیزه سرد:

 

تولید مفتول‌های گالوانیزه به دو روش گرم و سرد انجام می‌شود:

در روش گالوانیزه سرد، بعد از تمیزکاری و اکسیدزدایی مفتول سیاه به وسیله‌ي جریان الکتریکی و با فرآیند الکترولیزر لایه‌ای بر روی آن قرار میگیرد این لایه همان لایه گالوانیزه‌ی سرد هست که در مقایسه با روش گرم نازک‌تر است. در این پروسه مقاومت مفتول در برابر رطوبت و شکستگی افزایش می‌یابد و نیز انعطاف پذیر می‌شود. این عملیات به منظور جلوگیری از خوردگی و زنگ‌زدگی فولاد (فلز پایه) صورت می‌گیرد.

 

دستگاه تولید مفتول گالوانیزه سرد:

مفتول گالوانیزه سرد به دو صورت کلاف و شاخه تولید می‌شود و معمولا دارای قطری 5 تا 6 میلی‌متر است. خواص مکانیکی و شیمیایی این محصول به میلگردی که از آن تولید می‌شود بستگی دارد.
با توجه به این که در تولید مفتول گالوانیزه از مفتول سیاه استفاده می شود بسیار نرم بوده در نتیجه در برابر کشش و خمش مقاومت بیشتری پیدا می کند. هم چنین روی به کار رفته در این مفتول ضخامت چندانی ندارد در این حالت نوع سرد آن در برابررطوبت استحکام چندان ندارد.

 

مشخصات مفتول گالوانیزه سرد در خط تولید:

تعداد مفتول در خط: 24-36
سایز مفتول: 40و0 تا 4 میلی متر 
نوع جمع کن: عمودی – افقی بغل زیر
نوع وان اسید: معمولی – با آبشار آب و فیلتر 
قدرت رکتیفایر: متناسب با قطر مفتول 
سیستم شیمیایی: اسیدی

 

انواع سیم مفتول گالوانیزه سرد:

نوع سرد چینی بیشترین کاربرد را دارد. این نوع سیم چون برای اسکوپ کردن سنگ های گرافیت استفاده می شود به آن سیستم اسکوپ هم می گویند. نوع گرم چینی و نوع گرم ایرانی کم کاربرد هستند.

 

انواع سرد چینی:

سیم نمره 10: وزن بسته های آن 50 کیلوگرم است. ضخامت آن 3 میلی متر.
سیم نمره 12: وزن بسته های آن 25 و 50 کیلوگرم است. ضخامت آن 5.2 میلی متر.
سیم نمره 14: وزن بسته های آن 25 و 50 کیلوگرم است. ضخامت آن 2 میلی متر.
سیم نمره 16: وزن بسته ها 25 کیلو گرم است. ضخامت آن 5.1میلی متر است.
سیم نمره 18(سیم رابیتس بندی): کاربردی ترین سیم مفتول گالوانیزه است. ضخامت آن 2.1 میلی متر است و بسته های آن 25 کیلوگرم وزن دارند.


 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0