031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

پتانسیل مدیریت در بازار میلگرد
پنج شنبه 13 آذر 1399 بازدید : 17895

 

نوسان قیمتی در بازار میلگرد تا کجا ادامه دارد ؟

 

نوسان قیمت میلگرد های فولادی به گونه ای می باشد که در این چند روز اخیر قیمت میلگرد A3 به صورت لحظه ای تغییر پیدا کرده ، اما نکته ای که می تواند امید را در بازار افزایش دهد این است که قیمت ها نمودار نزولی را در پیش گرفته اند و می توانیم حدث را  به یقین تبدیل کنیم که میزان تولید بالاتر خواهد رفت که در این صورت ما شاهد بهره وری بالای  این محصول می باشیم . قیمت میلگرد ها تنها به استاندارد مشخصی مانند A3 تغییر پیدا نمی کند بلکه قیمت میلگرد های A1 و A2 در این میان متفاوت خواهند شد . قیمت دیگر محصولات فولادی هم با توجه عوامل تاثیر گذار تغییر خواهد کرد.

بازار میلگرد در چند روز اخیر چنان با نوسان قیمتی مواجه بوده که باید برای این بازار بی ثبات ، مدیریتی در نظر گرفته شود. با توجه به اینکه دست سواستفاده گران  در این بازار کوتاه نمانده و آن ها نیز در صدد این هستند که قیمت ها را با نوسان مواجه کنند. این آشفتگی تنها مربوط به بازار میلگرد نمی باشد بلکه دیگر بازار ها ، به طور مثال بازار محصولات فولادی با این نوسان ها دست و پنجه نرم می کنند. از آن جایی که میزان تقاضا و عرضه اندکی با هم متفاوت است بنابراین دولت باید این بی ثباتی را پایان دهد. اکنون ما شاهد کنترل مدیریتی در بازار ها می باشیم و می بینیم که میزان عرضه اندکی با بهبود قیمت مواجه شده است.

 

تاثیر قیمت دلار بر قیمت میلگرد

 

قیمت میلگرد همچنین تاثیر مستقیمی با قیمت دلار داشته در این مدتی که قیمت ها با نموداری نزولی مواجه است. ما شاهد افت قیمت همه ی محصولات خواهیم بود. بازار برای حفظ ثبات خود در تلاش است و می بینیم که بازار در روز هایی روند صعودی را در پیش می گیرد و روزهایی دیگر روندی نزولی را در پیش می گیرد. بنابراین بازار با این کار می خواهد میان عرضه و تقاضای محصول خود ثبات ایجاد کند ، در غیر این صورت ما شاهد تقاضای بیش از حد خواهیم بود که در پی آن با کمبود عرضه مواجه خواهیم شد. برقرار کردن تعادل میان بازار تقاضا و عرضه ی میلگرد به عنوان محصولی پرکاربرد در ساختمان سازی ساده نمی باشد . این اهداف توانسته در حال حاضر بازار را از بی ثباتی نجات دهد و بازار را با مدیریت خود کنترل کند. قیمت میلگرد در چند روز اخیر با نموداری نرمال و عادی پیش رو بوده است و اما عامل بسیار مهمی که باید به آن دقت کرد اقتصاد کشور ها می باشد.

 

اقتصاد کشور ها در این برهه ی زمانی

 

اقتصاد کشور ها با توجه به وضعیت فعلی تمام کشورها و همچنین اخبار کرونا از مطلوبیت خاصی برخوردار نمی باشد و هر یک از دولت ها در تلاش اند تا با مدیریت این وضعیت هم میزان تقاضای خود را کنترل کرده و با توجه به وضعیت تولید از فعالیت های صادراتی غافل نمانند. تاثیر کرونا بر بازار به صورتی بود که دولت ها هنوز هم درگیر آن هستند و سعی می کنند با رعایت پروتکل های بهداشتی وضعیت صادرات و همچنین تبادل و معاملات را در نظر بگیرند به همین دلیل می توانیم به این نکته برسیم که بازار میلگرد توانسته خود را مدیریت کند و قابلیت مدیریت خود را به اثبات رسانده است.
 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0