وزن میلگرد ابرکوه و اطلاعاتی که قبل از خرید آن باید بدانید

یکی از پرکاربردترین مقطع فولادی در صنعت ساختمان، میلگرد است. با ابداع میلگرد بسیاری از سازه ‌ها با استفاده از ترکیب بتن و میلگرد بنا نهاده شدند. در حال حاضر در ایران و بسیاری از کشورهای دیگر، سازه بتنی یک سازه مورد اعتماد است و در ساخت بسیاری از سر پناه‌ها از این روش استفاده می‌ شود. در کشور ما خوشبختانه به دلیل وجود معادن غنی و افراد متخصص در حوزه آهن آلات، کارخانه‌های متعددی ایجاد شده‌اند که به امر تولید میلگرد مشغول هستند. یکی از کارخانه‌های خوشنام در کشور کارخانه میلگرد ابرکوه است. شما در این مطلب با وزن میلگرد ابرکوه و اطلاعاتی که قبل از خرید آن باید بدانید، بیشتر آشنا خواهید شد. همچنین برای اطلاع از جدول وزن میلگرد و کاربرد میلگرد ترمکس، می توانید به دیگر مقالات ما در آهن پویا رجوع کنید. 

یکی از موفق ‌ترین کارخانه‌ های میلگرد در کشور، کارخانه میلگرد ابرکوه است که در سال 1391 تاسیس گردید. این کارخانه با همکاری دو شرکت تاسیس شد. یکی از این شرکت‌ها، شرکت بزرگ صنعتی چادرملو بود و دیگری شرکتی با نام « توسعه معادن و فلزات» است. این کارخانه در مدت زمان 4 سال ظرفیت تولید خود را به 450 هزار تن میلگرد آجدار رساند. این موفقیت بزرگ در سایه تلاش مسئولین این کارخانه است. هدف این مجموع رسیدن به ظرفیت تولید 600 هزار تن در سال است که با توجه به پیشرفت‌های اخیر هدفی دور از دسترس نیست. ما در این مطلب شما را با ویژگی‌های میلگرد ابرکوه آشنا خواهیم کرد.

وزن میلگرد ابرکوه و اطلاعاتی که قبل از خرید آن باید بدانید

میلگرد ابرکوه، دارای وزن زیاد اما مقرون به صرفه است

جالب است بدانید که میلگردهای این کارخانه با آخرین تکنولوژِی کشور ایتالیا تولید می‌کند و از با کیفیت‌ترین میلگردها در داخل کشور است. با مقایسه این محصولات متوجه می‌شوید که وزن این میلگردها از برخی محصولات کارخانه‌های دیگر بیشتر است، اما به دلیل کیفیت بالای آن ها، استفاده از این میلگردها در بسیاری از پروژه ها بسیار مقرون به صرفه است. مهندس ها به جای این که از تعداد بیشتری میلگرد در یک مکان استفاده کنند، از تعداد کمتر اما در عوض با کیفیت تر بهره می‌گیرند که به خوبی جوابگو است. باید خاطر نشان شد که از هر میلگردی نمی‌توان در این امور استفاده کرد و باید میلگرد از آزمایشات قبلی سربلند بیرون بیاید تا بتوان در پروژه‌های واقعی نیز از آن‌ها استفاده کرد.

میلگرد ابرکوه، دارای وزن زیاد اما مقرون به صرفه است

مارک میلگرد ابرکوه

بدون شک می دانید که هر کارخانه ملزم است بر روی میلگردهای تولیدی خود یک آرم حک کند تا خریدار از اصالت کالا مطمئن شود. حک کردن این آرم کار ساده ای نیست که هر شخصی بتواند از آن سوء استفاده کند.مارک شرکت ابرکوه که بر روی میلگرد این کارخانه حک می شود،sais است. شما با دیدن این آرم متوجه خواهید شد که این میلگرد مختص کارخانه ابرکوه است. شما می‌توانید با مراجعه به سایت آهن پویا و اقدام به خرید میلگرد های باکیفیت کارخانه ابرکوه کنید.

مارک میلگرد ابرکوه

استاندارد میلگرد ابرکوه چیست؟

همانطور که می‌دانید تمامی میلگردهای تولید شده باید از یک استاندارد بین المللی و یا ملی تبعیت کنند. این استاندارد همان قوانین تدوین شده در یک سازمان است که کیفیت میلگرد تولید شده را تایید می‌کند. میلگرد ابرکوه از استاندارد ملی ISIRI 3132 تبعیت می‌کند. این استاندارد بسیار معتبر است و برگرفته از استانداردهای آمریکایی، اروپایی و روسی است. از قدیمی‌ترین استانداردهایی که در تولید میلگرد در ایران استفاده می‌شود، می‌توان به استاندارد روسی GOST 5781 اشاره کرد.

استاندارد میلگرد ابرکوه چیست؟

جدول علامت اختصاری میلگرد

در استاندارد ملی ISIRI 3132، میلگردهای با علامت های زیر مشخص می‌شوند:

  • میلگرد ساده با علامت مشخصه س ۲۴۰ قابل تشخیص است.
  • میلگرد آجدار مارپیچ با علامت آج ۳۴۰ و همچنین ۳۵۰ تشخیص داده می‌شود.
  • میلگرد آجدار جناغی با مشخصه آج ۴۰۰ و آج ۴۲۰ قابل تشخیص است.
  •  میلگرد آجدار مرکب با علامت مشخصه آج ۵۰۰ و آج ۵۲۰ از سایرمیلگردها تفکیک خواهد شد.
  • میلگرد ابرکوه در این استاندارد، اغلب در دسته آج ۴۰۰ و آج ۴۲۰ تولید و به بازار عرضه می‌شود.

جدول زیر علائم اختصاری آج میلگرد است.

ردیفنام میلگرد آجدارنوع آجسایز آجحرف انگلیسی حک شده روی میلگرد
1  میلگرد آجدارA2 مارپیچ با زاویه 45 درجه آج 340 J
2 میلگرد آجدارA2 مارپیچ با زاویه 45 درجه  آج 350 L
3 میلگرد آجدارA3 جناغی آج 400 C
4 میلگرد آجدارA3 جناغی آج 420 H
5 میلگرد آجدار A4 مرکب( ترکیب مارپیچ و جناغی) آج 500 S
6 میلگرد آجدار A4 مرکب( ترکیب مارپیچ و جناغی) آج 520 F
 
 نحوه تشخیص اصالت میلگرد ابرکوه

برای تشخیص اصالت میلگرد ابرکوه، علاوه بر علامت اختصاری این شرکت که بر روی بدنه میلگرد درج می‌شود، می‌توان از وزن این میلگردها نیز به اصالت میلگرد ابرکوه پی برد. دسته بندیل‌های میلگرد ابرکوه اغلب در وزنی حدود ۲ الی ۲.۲ تن است. اگر بندیلی که شما وزن می‌کنید اختلاف فاحشی با این وزن داشته باشد، باید به اصالت محصول شک کنید، همچنین کاملا بدیهی است که برای دانستن وزن هر شاخه از میلگردها کافی است وزن کل بندیل را به تعداد شاخه‌های موجود در آن تقسیم کنید. وزن هر شاخه از سایزهای مختلف میلگرد ابرکوه در سایت آهن پویا درج شده است و شما به راحتی می‌توانید اطلاعات جامعی در مورد هر سایز از این محصول به دست آورید‌. با توجه به توسعه ارتباطات خرید آهن آلات نیز امری بسیار ساده و بی حاشیه شده است. لازم به ذکر است که در هر حال نباید در هیچ خریدی امر احتیاط را از دست داد. مراجع فروش آهن آلات معتبر زیادی در کشور مشغول به کار هستند که در این میان می‌توان به مجموعه خوشنام آهن پویا اشاره کرد. اگر شما قصد خرید میلگرد ابر کوه را دارید، با مراجعه به سایت آهن پویا و تماس با شماره‌های مندرج در سایت می‌توانید به راحتی هر چه تمام میلگردهای اصل این کارخانه را تهیه کنید. در سایت آهن پویا قیمت روز مقاطع فولادی مختلف به روز رسانی می‌شود تا شما در امر خرید بهتر یاری شوید. همچنین کارشناسان ما در طول روز به صورت تلفنی می‌توانند پاسخگوی بسیاری از سوالات شما باشند و به شما کمک کنند که یک خرید راحت و بی دغدغه داشته باشید.

 نحوه تشخیص اصالت میلگرد ابرکوه

خرید میلگرد ابرکوه

با توجه به این که میلگرد یکی از محصولات فولادی پرکاربرد در صنایع مختلف است، کارخانه‌های زیادی در سراسر کشور به تولید این محصول دست زده‌اند. کارخانه ابرکوه از برندهای بسیار معتبر در کشور است که میلگردهای بسیار با کیفیتی روانه بازار کرده است. مارک میلگرد ابرکوه sias است که بر روی بدنه میلگرد ها حک می ‌شود. وزن هر بندیل از این میلگردها حدود 2 تا 2.2 تن است که با تقسیم این وزن به تعداد شاخه در هر بندیل، وزن هر شاخه به دست می‌آید. برای خرید این میلگردها می‌توانید به سایت آهن پویا مراجعه کنید و خریدی امن و مطمئن را تجربه کنید.

نوشتن دیدگاه
ارسال سریع و تحویل فوری
ضمانت خرید کالا
مشاوره رایگان خرید
پرداخت امن و مطمئن